Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor! Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor!
Özellik temelde, telefonunuzun Rahatsız Etmeyin ayarı gibi çalışır ve aktif olduğunda, Instagram size bildirim göndermez. Profilinizde ayrıca "sessiz modda" olduğunuza dair bir not görüntülenir ve size mesaj göndermeye çalışan herkes, müsait olmadığınızı belirten otomatik bir yanıt alır.

Sessiz Modu günün belirli saatlerinde otomatik olarak etkinleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu saatlerin dışında, Instagram size bildirimlerinizin bir özetini gönderir. Sessiz Modu herkes kullanabilir, ancak şirket, gençlerin gece geç saatlerde yayınlarında gezinmek için çok zaman harcadıklarını fark etmeleri durumunda bu özelliği kullanmalarını isteyeceğini söylüyor. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'ta kullanılabilir durumda.

Yeni modun yanı sıra Instagram, insanlara platformda gördükleri fotoğraflar ve videolar üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış başka özellikler de sunuyor. Özellikle, artık uygulamaya size önerilmesini istemediğiniz içerik türlerini söyleyebileceksiniz. Keşfet sekmesinden başlayarak, Instagram'ın içerik algoritmasını şekillendirmek için birden fazla kutucuk seçebilir ve "İlgilenmiyorum"a dokunabilirsiniz. Bunu yapmak, gönderileri aradığınızda gördüklerinizi de etkileyecek. Ek olarak, yorumlar ve doğrudan mesajlar için zaten mevcut olan bir özelliğin genişletilmesinde, içerik önerirken Instagram'ın filtrelemesini istediğiniz belirli kelimeleri, hashtag'leri ve emojileri de listeleyebileceksiniz. Bu araca, uygulamanın gizlilik ayarlarının "Gizli Sözler" bölümünden erişilebiliyor.

Son olarak Instagram, yakın zamanda ebeveynlerin gençlerin uygulama ayarlarını görmelerine olanak tanıyan bir özellik de ekledi.