2011 senesinde silahlı saldırıya uğrayan ve uzun bir tedavi sonucunda sağlığına kavuşan İbrahim Tatlıses’e tehdit dolu bir mesaj geldi. Tatlıses’e ulaşmak ve şiirlerini göstermek isteyen şahıs ‘kanlı’ tehditler savurdu.

İbrahim Tatlıses’e ait Tatlıses Prodüksiyon şirketini arayan ve isminin Ercan Y. olduğu belirlenen bir vatandaş, ünlü sanatçıya yazdığı şiiri göstermek için ulaşmak istediğini söyledi. Telefona cevap veren şirket çalışanı Leyla Y., Tatlıses’in ofiste olmadığını ve İzmir’de bulunduğu söyledi.

Ancak bu cevap sonrasında Ercan Y., şirket çalışanına ‘Yemin olsun ben bu kanı dökeceğim’ diyerek tehditler savurdu.

Tehdit sonrası genç kadın durumu ünlü şarkıcı ve avukatlara bildirdi. Şirket avukatları durumu derhal İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bildirerek bahsi geçen şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İfadesine başvurulan şüpheli şirketi aradığını kendisinin İzmir'e yönlendirildiğini daha sonra kendisine söylendiği üzere İzmir'de bulunan Tatlıses'e ait restoranı aradığında ise telefondaki kişilerin şiirlerini alıp İzmir'e gelmesini istediklerini söyledi.

Söz konusu "Yemin olsun ben bu kanı dökeceğim" cümlesini kurmadığını ifade eden Ercan Y., suçlamaları kabul etmedi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda şüphelinin üzerine atılı 'Tehdit' suçunu işlediğini belirterek 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

Ercan Y., ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.