Haftanın paradan haberlerini sizler için derledik:

30 Milyon TL vurgun yapmıştı! 135 yıl hapsi istenen Bitcoin Safiye zarar edenleri suçladı 30 Milyon TL vurgun yapmıştı! 135 yıl hapsi istenen Bitcoin Safiye zarar edenleri suçladı


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olunSon 15 yılda Avrupa’da 87 kadın girişimci çıkış yaptı!

Avrupa’da kadın girişimcilerin exit yaptığı girişim sayısı 23 ile yıllık bazda 2010’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Böylece son 15 yılda kadın girişimcilerin yaptığı çıkış sayısı halka arzlarda da dahil olmak üzere toplamda 87 olarak kayıtlara geçti. Yine 15 yıllık dönemde erkeklerin girişimlerden başarılı çıkış sayısı ise 899 adet seviyesinde bulunuyor. 

Meta, dünyanın yapay zeka destekli 'en hızlı' süper bilgisayarını görücüye çıkardı

Meta, AI'yı daha önce hiç olmadığı kadar öğrenmeye başlamak için eğittiğini açıkladıktan hemen sonra, şirket şimdi de engelleri aşan AI yazılımı geliştirmek için Al Destekli Süper Bilgisayarı inşa ettiğini paylaştı.

Tesla’dan rekor kâr… Yüzde 665 artış yaşandı

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kârı 2021’de 5,5 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştı.

Tesla Türkiye’ye geliyor

Sonunda merakla beklenen haber geldi, Tesla Türkiye'de sermaye artırımının ardından CEO'sunu seçti. Şirketin ürettiği 4 modelin bu yıl içerisinde Türkiye'de satışına başlaması bekleniyor.

Kamu işçisine en az 8672 lira ve ek zam yapıldı!

Kamuda çalışan yaklaşık 1 milyon işçiye her yıl Cumhurbaşkanı’nın da onay vermesiyle 4 taksit halinde 52 günlük tediye (ikramiye) ödenecek.

Kredilerle ilgili flaş karar verildi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı daha önce yüzde 70’i amaç dışı kullanıldığı ifade edilen KGF kredilerinin sıkı Takip edileceği belirtildi.

MTV taksit ödemelerinde son gün 31 Ocak!

2022 yılı için motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ilk taksitinin son ödeme günü 31 Ocak Pazartesi günü sona erecek. 

Bitcoin düştü! 

Kripto paralarda, Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarıyla deprem etkisi yaşandı. Kripto paralar bu açıklamanın ardından düşüş hareketi göstermeye başladı. Bitcoin tarihi zirvesi olan 69 bin dolardan yüzde 49 oranında uzaklaştı.