banner218

Soma’da umutlandıran gelişme

Soma Kömür İşletmeleri Maden Ocağı'nda emniyetçi olarak çalışan 22 yaşındaki Tayip Şenlik'in televizyonlarda yer aldığını iddia ettikleri AA kameralarınca kaydedilen görüntüsü, ailesine umut oldu.

Soma’da umutlandıran gelişme

Soma'da yaşanan maden kazasıyla sarsılan ve hala yakınlarından haber alamayan aileler, umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Bu ailelerden madende emniyetçi olarak görev yapan Tayip Şenlik'in ailesine, AA kameralarınca kaydedilen ve televizyonlarda yer alan bir görüntü umut oldu. Kaza günü madende çalışan ve sonrasında haber alamayan aile, yayınlanan bir görüntüde oğullarını gördüklerini iddia ederek heyecanlandı.

Kıbrıs gazisi olan 61 yaşındaki baba Hasan Şenlik, AA tarafından kazanın ilk günü kaydedilen görüntüleri yeniden izledi.

Madenden kurtarılan işçilerin çıkartılması sırasında bir yarbay rütbeli subayın yanında baretli ve mavi tişörtlü olarak işçinin oğlu olduğunu iddia eden baba, "Ben çocuğumu, 22 senelik çocuğumu bilmezsem, başka bir şey bilmem" diye konuştu.
 

TELEVİZYONDA GÖRÜLÜNCE MADENDEN EVE KOŞTU

Kazanın olduğunu duyduktan sonra kendisinin madene koştuğunu sonrasında gece saatlerinde, evden arandığını ve oğlunun televizyonda sağ olarak göründüğünü öğrendiğini dile getiren Şenlik, şunları söyledi:

"Biz o akşam madene gittik. Siz çekim yapıyordunuz, sonra televizyonda görmüşler. Beni çağırdılar madenden 'oğlanı televizyonda gördük ocak ağzında' dediler. Biz oradan geri geldik. Ondan sonra ne gelen var, ne giden akşam olur, sabah olur, 3 gün geçti daha hala yok. Bu görüntü benim oğlan. Şu mavi tişörtlü. Ben 22 yıllık evladımı bilmez miyim. Bu benim çocuk. Sapa sağlam görüyoruz, bir daha haber alamıyoruz."

Şenlik, oğluna sağ olarak kavuşma umutlarını korumaya çalıştıklarına işaret ederek, "İki yıllık üniversite mezunu, bu sene üçü bitiricek, seneye dördü. İnşallah ondan sonra, Allah kısmet ederse askere göndereceğiz ama şimdi bir şey yok. Ocak ağzında var kendisi yok. şaştık. Ne diyeceğimizi sapıttık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:21