banner339
banner274

Savunma yapacağı tarih belli oldu

6 Eylül'de parti MYK tarafından uyarı cezası alması istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, savunmasını 25 Ekim'de yapacak.

Savunma yapacağı tarih belli oldu
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Kendisinden yardım isteyen başörtülü bir kadına yönelik sözleri nedeniyle partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından uyarı cezası istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 25 ekimde savunma yapacak

Tanju Özcan'ın kendisinden yardım isteyen bir başörtülü kadına yönelik ifadeleri büyük tepki topladı. CHP Sözcü'sü Faik Öztrak kabul edilemez yorumu yaptı.

Son dakika haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalarSon dakika haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitime devam etmekte kararlıyızCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Nevşehir'de STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiSon dakika haberi Bahçeli'den seçim barajı açıklaması: TescillendiCumhurbaşkanı Erdoğan'dan sel ve yangın afetleri mesajı: Ne gerekiyorsa yapacağız

Özcan daha sonra 6 Eylül tarihli MYK tarafından uyarı cezası alması istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Pazartesi günü toplanan YDK toplantı tarihi olarak 25 Ekim'i belirledi.

Tarih Tanju Özcan'a bildirilecek ve Özcan sözlü veya yazılı savunma yapacak. Disipline sevk kararı sonrası Habertürk'e konuşan Tanju Özcan, "Tecrübeli bir siyasetçinin anlatmaması gereken bir olayı anlattım" demişti.

Savunma yapıp YDK kararına saygı duyacağını belirten Özcan olası bir ihraç kararı için ise, "Partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçülük ve Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim." İfadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Habertürk
banner218