banner339
banner274

'Kim denerse kafasına tokmağı indiririz'

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un geçen hafta ortaya attığı 'İkinci kalkışma çok yakında' iddiası TBMM'nin yeni yasama yılı resepsiyonunda da ana gündem maddelerinin başındaydı. Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve Genelkurmay Başk

'Kim denerse kafasına tokmağı indiririz'
banner401
banner427

TBMM'nin 26. Dönem 2. Yasama Yılı dolayısıyla Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın verdiği açılış resepsiyonunun ana gündem maddelerinden biri, geçtiğimiz hafta emekli albay Hasan Atilla Uğur'un ortaya attığı ve kamuoyunda tartışılan '2. darbe kalkışması yakın zamanda olacak' iddiasıydı.

Başbakan Binali Yıldırım, yeni bir darbe kalkışması iddiaları üzerine, "Yeni bir kalkışma olur, bu gece olacak, yarın gelecekler...' Bunlar toplumda tedirginlik oluşturmaya yönelik arkasında FETÖ ekibinin olduğu tezviratlardır. Bunu yapmak suretiyle insanları huzursuz ve tedirgin etmeyi, toplumsal huzuru, barışı bozmayı hedefliyorlar. Bunların itibara alınmaması lazım. Hükümetimiz, kurumlarımız gerekli tedbirleri alıyor, böyle bir çılgınlık yapmaya kalktıklarında bu sefer 15 Temmuz'dan daha ağır fatura öderler" şeklinde konuştu. 

'BİREYSEL GİRİŞİMLER HER ZAMAN OLABİLİR'
'İkinci kalkışma' ihtimaline yönelik sorulan soruya ise Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "İkinci bir darbe kalkışması ihtimali görmüyorum. Bireysel girişimler her zaman olabilir. Bir iki kişinin birkaç kişinin, her zaman ihtimal dahilindedir; ama ikinci darbe teşebbüsü ihtimalini ben görmüyorum" diye yanıt verdi.

Aynı konuya yönelik sorulan bir soruyu yanıtlayan Orgeneral Akar ise, "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi. 'Kürt aşiretler' iddiasıyla ilgili de Genelkurmay Başkanı Akar, "Bölge halkı ile ilişkilerimiz iyi. Bizim sıkıntımız Kürt vatandaşlarla değil, teröristlerle" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 23:43
banner218