banner158
banner218

Kılıçdaroğlu'ndan hain saldırıyla ilgili ilk açıklama

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hakkari'de anne ile bebeğinin şehit edilmesiyle ilgili "PKK ve bütün terör örgütlerini şiddetle kınııyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan hain saldırıyla ilgili ilk açıklama
banner216

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari Yüksekova'da, asker eşi Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ın, PKK'lı teröristlerin patlayıcıyla düzenlediği saldırıda yaşamını yitirmesiyle ilgili "PKK ve bütün terör örgütlerini şiddetle kınıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin önceki dönem milletvekili ve Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın'ın cenaze törenine katılmak üzere Antalya'ya geldi. Antalya Havalimanı'nda gazetecilere kısa açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine otomobille dönen Nurcan Karakaya (25) ile 10 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ın, PKK'lı teröristlerin yola önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaşamını yitirmesiyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, "Allah'tan rahmet diliyorum. PKK ve bütün terör örgütlerini şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

PKK'nın şehit ettiği anne ve bebeğine askeri törenPKK'nın şehit ettiği anne ve bebeğine askeri tören

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:17