banner339
banner274

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen: Pişman değilim

15 Temmuz kanlı darbe girişimi başarısız olan FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen ABD haber sitesi Politico'ya konuştu.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen: Pişman değilim
banner401
banner427

Hukukun dışına çıkmadığını söyleyen Gülen, kumpas, dolandırıcılık, yasadışı dinleme ve darbe girişiminde bulunan örgütünü savundu, "Pişman değilim" dedi.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe gişiminden sonra örgüt üyelerine medya yasağı koyan Fethullah Gülen, haber sitesi Politico'ya konuştu. Darbe girişimi, kumpas, yasadışı dinleme, dolandırıcılık, bağış paralarını iç etmek gibi yüzlerce suça bulaşan FETÖ'yü savunan Gülen pişkin açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Gülen darbe girişiminde bulunan hareketini kurmak ve yönetmekten pişman olmadığını söyledi.

KARANLIK YÜZÜNÜZ VAR MI?
Gülen "Hareketinizin siyasi olmadığını söylüyorsunuz ama bazı kaynaklar Hizmet hareketinin karanlık bir yüzü olduğunu, bazı bireylerin nihai olarak yönetimi almak üzere hükümete girdiğini söylüyor. Bu doğru mu?" sorusuna, "Benim öğretim her zaman hukuka uygun olmuştur. Benim çalışmalarımı takip eden biri yasadışı ya da ahlaka aykırı davrandıysa bu benim öğretilerime ihanet demektir ve ben bu kişilerin soruşturulmasını tümüyle desteklerim" cevabıın verdi.

PARTİ LİDERİ GİBİ KONUŞTU
Gülen, kendisinin asla Türkiye'de rejim değişimini desteklemediğini, aksine 22 yıl önce tüm kamuoyuna Türkiye'nin ya da başka bir ülkenin bundan böyle demokrasiden dönemeyeceğini söylediğini ileri sürdü. Gülen, kamudaki FETÖ temizliğinin ise hukuksuz olduğunu iddia etti. Gülen, politikadan uzak durduğunu, iktidar olmak gibi bir amaçlarının olmadığını ileri sürmesine rağmen bir parti lideri gibi konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iftira atmayı sürdüren Gülen, örgütle mücadeleyi cadı avına benzeterek dünya liderlerine müdahale edin çağrısı yaptı.

Gülen'in Türkiye'nin NATO ve AB üyeliği ile diğer uluslararası kuruluşlardaki konumuna atıf yaparak, itibarının zedeleneceği yönündeki iddiası da dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 21:27
banner218