banner4

CHP'li milletvekili hayatını kaybetti

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu geçirdiği kalp krizi sebebiyle bu gece hayatını kaybetti.

CHP'li milletvekili hayatını kaybetti
banner26


Aslanoğlu'nun vefat haberini, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Twitter hesabı üzerinden duyurdu.Ağbaba, "Malatya'lıların abisi Mevlüt Aslanoğlu bu gece kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi Cumartesi kaldırılıyor Allah rahmet etsin" dedi.
MERAL AKŞENER'DEN TAZİYE

TBMM Başkan vekili ve MHP Milletvekili Meral Akşener ise kendisine ait hesaptan, Aslanoğlu'na taziyelerini iletti. Akşener, "Aynı bölgeden seçilmiştik. Saygı duyduğum bir kişiydi. Çalışkan ve vefalıydı. Mekanı cennet olsun. Mevlüt Aslanoğlu'nu hep hayırla anacağım." ifadelerini kullandı.
FERİT MEVLÜT ASLANOĞLU KİMDİR?

Ferit Mevlüt Aslanoğlu, 1 Şubat 1952'de Malatya Arapgir'de doğdu. Babasının adı İbrahim Fehmi, annesinin adı Ayşe Nadiye'dir.Bankacı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesini bitirdi.Garanti Bankası'nda Müfettiş, Şube Müdürü, Krediler Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Ekonomi Dergileri tarafından "Yılın Bankacısı" ödülünü aldı. 22 ve 23. Dönemde Malatya Milletvekili seçilmişti.
İngilizce bilen Aslanoğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 22:36