Aydın Avcı yazdı: Balyan ailesi ve yedinci cami Dolmabahçe Aydın Avcı yazdı: Balyan ailesi ve yedinci cami Dolmabahçe

İl binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönemi Milletvekilliği Genel Seçimleri süreciyle ilgili bilgi verdi. Ökten, milletvekilliği aday adaylığı başvurularının 16 Mart’a kadar süreceğini dile getirerek, “14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği genel seçim süreci başladı. Bugün itibariyle İl başkanlığında aday adaylığı müracaatlarını almaya başladık. Müracaatlarımız 16 mart 2023 Perşembe günü saat 21.00’e kadar devam edecek. Bu tarihten sonraki başvuralar geçersiz sayılacak. E-başvuru şeklinde yapılacak. Genel Merkezimiz böylelikle 3 ton kağıt tasarrufu sağlaması planlanıyor. Aday adayı olacaklara başvuru linkini paylaşıyoruz. Aday adayları, sadece başvuru evrakları ile birlikte geliyor, biz de ‘başvurusu alındı’ belgesini teslim ederek süreci tamamlıyoruz” diye konuştu. 
AFAD’A BAĞIŞ ZORUNLU 
AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için AFAD'a bağış zorunluluğu bulunduğunun altını çizen Ökten, şu bilgileri verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi aday adaylarının bu dönem genel merkeze başvuru süreci yok. AFAD’ın hesaplarına yatırdıkları paranın dekontunu partimize iletmeleri yeterlidir. Bağış makbuzu ile başvuru yapılacak. Burada belirlenen bağış miktarı erkek adayları için 20 bin lira, kadın ve genç adaylarımız için 10 bin, engelli aday adaylarımız için 5 bin lira bağış yapmaları gerekiyor.”
PARTİMİZ GÜVENLİ LİMAN 
Aday adayları için 19 Mart’ta temayül yoklaması yapılacağını ifade eden Ökten, “Başvuru süreci sonrasında 19 Mart Pazar günü saat 10.00-17.00 arası temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklamasında il, ilçe teşkilatlarımız, kadın kolları ve gençlik kollarımız, mahalle başkanlarımız, önceki dönem il başkanlarımız temayülde oy kullanacaklar. Temayülde aday adayı listesi içerisinde MKYK üyelerimiz değil, başvuran aday adayları ile teşkilatımızdan istifa ederek aday adayı olan isimler de listede yer alacak. Aday adayı başvurusunu ilk yapan isim Nazilli İlçe Başkanlığından ayrılan Mustafa Abak oldu. Aday adayı teveccühü ile birlikte vatandaşımız da teveccühünü partimize devam ettirir. Güvenli bir liman, güvenli bir siyasi parti sloganımız devam ediyor. Bir öncekinden daha fazla aday adayı beklentimiz var” diye konuştu.