Tazminat ödenecek! Bozuk alkolmetre yüzünden ehliyeti gitti, öğrenci için flaş karar Tazminat ödenecek! Bozuk alkolmetre yüzünden ehliyeti gitti, öğrenci için flaş karar
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında kararı değerlendiren Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Yargı kararları üzerinden siyasi kararları getirmek, siyaseti tanzim etmeye çalışmak şimdiye kadar tayin etmedi. Bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı bir şiir okuduğu için İBB hapse gitti. Siyasi yasak aldı. Ama mücadele etti ve bugün Cumhurbaşkanı. Sayın Cumhurbaşkanı da geçmişte siyasi yasaklara maruz kalmış biri olarak bu kararı eleştireceğini düşünüyorum” dedi ve şöyle devam etti:

Verilen kararın siyasi yasağa girmesi için 1 yıl 6 aydan başlıyor, alenen işlendiği için artırılıyor. Böylece 2yıl 7 aya çıkıyor. Hem hapis hem siyasi yasak kararını giriyor. İmamoğlu'nun aday olması önünde bu karar kesinleşene kadar bir engel yoktur. Bu karar istinafa gidecek, ondan sonra Yargıtay'a gidecek. İnşallah Türk demokrasisi böyle bir durumu yaşamaz.