Kiralardaki fahiş artışları fırsat bilen dolandırıcılar her gün yeni bir yönteme başvuruyor. Bu kez İstanbul’da bir emlakçı aynı bölgede 23 ayrı ev kiralayarak daha yüksek fiyata başkalarına kiraladı. Mağdurlardan gazeteci Hülya Kapucu ise yaşadığı şaşkınlığı anlattı.

"Terör propagandasını hiç kimse ifade özgürlüğü diye yutturmaya çalışmasın" "Terör propagandasını hiç kimse ifade özgürlüğü diye yutturmaya çalışmasın"
Artan kiralar nedeniyle ev sahibi-kiracı anlaşmazlıkları hiç olmadığı kadar gündemde iken fırsatçılar da çeşitli dolandırıcılık yöntemlerine başvurabiliyor.

İstanbul Şişli'de yaşanan olayda ise bir emlakçı aynı mahallede 23 ev kiraladı, sonra da o evi kendi gibi başkalarına kiraladı. Şişli’de yaşanan olayda Hülya Kapucu evini kiraya verdi. Evi kiralayan kişi evde tek yaşayacağını belirtti ancak birkaç gün sonra o evi başkasına kiraladı.

Evi kiralayan emlakçı kontratta başkasına kiralanamayacağı maddesini de koydu. Hülya Kapucu gerçeği ise komşusundan gelen telefonla öğrendi. Ev sahibi şikayetçi oldu, emlakçı ise dava süreci devam ediyor diyerek açıklama yapmadı.