Özbekistan'ın Ulusal Balesi 'Lazgi-Ruhun ve Aşkın Dansı'nın Türkiye'deki ilk gösterimi AKM'de yapıldı. Gösteri öncesinde Emine Erdoğan'ın mesajının okunduğu sırada salonda protesto edildiği iddia edilmişti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ise olayın aslını Twitter'dan paylaştı. Demircan, performansın geç başlaması nedeniyle seyircinin tepki gösterdiğini söyleyerek, yapılan haberlerin çarpıtma ve yalan olduğunu aktardı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Terörü lanetlemeyen her siyaset biçimi siyasi ahlaksızlıktır AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Terörü lanetlemeyen her siyaset biçimi siyasi ahlaksızlıktır
Koreograf Raimondo Rebeck'in yönettiği, UNESCO himayesindeki Alisher Navoi Devlet Akademik Bolşoy Tiyatrosu'nun bale topluluğu tarafından icra edilen 'Lazgi, Ruhun ve Aşkın Dansı' geçtiğimiz günlerde AKM'de seyirciyle buluştu.

Atatürk Kültür Merkezi'ndeki gösterim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın gönderdiği mesaj okunmak istendiği sırada alkışlı protesto edildiği iddia edildi. Bu iddia birçok medya sitesi tarafından haberleştirildi.

DEMİRCAN, OLAYIN PERDE ARKASINI AÇIKLADI