20 gün önce olan baba olan taksiciyi 20 yerinden bıçaklayıp gasbettiler 20 gün önce olan baba olan taksiciyi 20 yerinden bıçaklayıp gasbettiler
Törenle birlikte başlayan ilk seferin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Osman Boyraz, yaptığı konuşmada, Ankara-Sivas hızlı tren hattının açılışıyla yaşanan başarının ardından şimdi de İstanbul - Sivas YHT hattının hizmete girmesinin mutluluğunu dile getirdi. Boyraz, yeni hattın, hızlı ve konforlu seyahat imkanı sunarak, vatandaşların ulaşımını büyük ölçüde kolaylaştıracağını belirtti.

İstanbul - Sivas YHT hattı, artık aktarmasız olarak seyahat eden yolculara daha hızlı bir ulaşım imkanı sunacak. Yolcular, Ankara ve Sivas'tan yapılan yolculuklarını tek bir aktarma ile İstanbul'a kadar sürdürebilecekler. Ayrıca, yeni hattın işletilmesiyle birlikte bilet fiyatları da belli oldu.

İstanbul - Sivas YHT'nin bilet fiyatı şu şekilde belirlendi:

Bu fiyatlarla, yolcular daha konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat edebilecekler. İstanbul - Sivas YHT hattının açılması, hem ticari hem de turistik seyahatler için yeni bir olanak sunuyor.

Açılış töreninde konuşan yetkililer, Ankara-Sivas arasında yapılan seferlerin artık 3 geliş, 3 gidiş olarak planlandığını belirttiler. Ayrıca, Sivas ve İstanbul arasında yapılacak seferlerin artmasıyla ilgili taleplere de yanıt verildi. İlerleyen günlerde ise taleplere göre seferlerde değişiklikler yapılması bekleniyor.

Bu yeni hızlı tren hattı, Türkiye'nin ulaşım altyapısına önemli bir katkı sağlayarak, bölgesel ve ulusal bağlantıları güçlendirecek.