Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"TFF ile Lale Orta aynı fikirde!"

Son günlerde olan gelişmeler yüzünden bu açıklamayı yapıyoruz. Kasımpaşa maçına olanlarla ilgili başlamak istiyorum. Zaniolo'ya yapılan hareket, sonrasında yapılan açıklamalar bütün bir sezona ışık tutmaktadır. Lale Orta görev tanımım dışına çıkarak hakem kamuoyuna baskı yapmıştır. Bunu yaptığı açıklamalardan da anlıyoruz. Ne yazık ki TFF yönetim kurulundan kimse açıklama yapmamıştır. Buradan TFF yönetimi ile Lale Orta'nın aynı fikirde olduğunu anlıyoruz.

AKLIMIZLA ALAY EDİYORLAR

Lale Orta'nın müdahale ettiği programdaki bir arkadaşımız (Program Koordinatörü Murat Caner) istifa etmiş. Lale Orta 'EYT yüzünden' dedi. Birinin aklıyla alay etmek istediğiniz zaman bu tip örnekler verirsiniz.

Bir kişi hem savcı hem de hakim olamaz. Sayın MHK Başkanı hem savcılığa hem de hakimliğe soyunmuştur. Bunu kabul etmiyoruz. Kimse bizim aklımızla alay etmeye kalkmasın. 'Tuz koktu' demiştik. Hâlâ da bu durum devam ediyor.

"TFF NEDEN SUSUYOR?"

TFF neden susuyor? Niçin ve kimden çekiniyorsunuz? Bütün bir sezona ışık tutacak bir olayda herkes susuyor. Sayın Lale Orta, TFF'nin sözcülüğünü yapıyor ve olaylara açıklama yapmak zorunda kalıyor. Sayın Başkan, yönetim kurulu, neden çekiniyorsunuz?

"BU NASIL ALGORİTMA?"

TFF, bizi hakemlerin bir algoritma ile atandığına ikna etmeye çalıştılar. Rakibimizin maçındaki hakemin, Galatasaray'ı sevmediği ve rakip takım taraftarı olduğunu ortadayken, bu hakemi şampiyonluğu ilgilendiren maçta rakip takımın maçına veriyorsunuz! Bunu algoritmaya yazarken unuttunuz mu?" Rashica'ya yapılan hareket Konya'da penaltı değil ama Alanya'da penaltı!

Acun Ilıcalı, İrlanda ekibi Shelbourne FC'yi satın aldı Acun Ilıcalı, İrlanda ekibi Shelbourne FC'yi satın aldı

"MAĞDUR EDEBİYATLARI BİTMEDİ"

Maçı sahada kazanacağını söyleyen bir kulüp, neden devre arasında açıklama yapıyor? Daha önünüzde 45 dakika var. Amaç belli! Kendi lehlerine yapılan hataların üstünü kapamak. Sürekli mağdur edebiyatı yapıyorlar. Aslında her şey planlı. Geçen sene ligi 13. bitiren takımın bu sene bu performansı göstereceğini tahmin edemiyorlardı.

"SAHADA KAZANACAĞIZ"

Biz, sizinle bu kadar düşük seviyede rekabet etmek istemiyoruz. Yıllardır devam eden başarısızlıklarınızı kapatmak için insanları kandırmaktan vazgeçin! Kendi taraftarınızı kandırmak için uğraşmaktan vazgeçin. Bir daha söylüyorum. Ne yaparsanız yapın, biz kazanacağız ve sahada kazanacağız!

"AMAÇLARI LEHLERİNE YAPILAN HATANIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK"

Sahada maç oynanıyor, devre arasında açıklama yapılıyor. Maçı sahada kazanacağını iddia eden bir kulüp, neden devrede açıklama yapıyor? 'Bizi sistem dışına itmek istiyorlar' diyorlar. Ama amaç kendi lehlerine yapılan hataların üstünü kapatmak.

"UTANCI GİDENİN KALBİ ÖLÜR"

Utancı giden kimsenin kalbi ölür. Artık hiçbir şeyin sizi utandırmayacağını çok iyi biliyorum. Şimdi çekilin o karanlık köşelerinize, biz futbolu size rağmen aydınlık bölgelere getirmiş olacağız