Erdoğan, Vali'yi fırçaladı; Karaismailoğlu'na talimat verdi: Sen bana başka şeyler anlatıyorsun Erdoğan, Vali'yi fırçaladı; Karaismailoğlu'na talimat verdi: Sen bana başka şeyler anlatıyorsun
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı'nda, '105-110'uncu Dönem Mülki İdare Amirleri Eğitimi'ne katıldı. Bakan Soylu, programda kaymakam adaylarına seslendi.

Soylu, devletin altı ve üstü ile birbiriyle uyumlu olması gereken bir mekanizma olduğunu belirterek, "Aynı istikamete giden ve sürekli olarak denetlemeyi kendi adına bir vazife addeden, buyurgan bir anlayışla değil, hizmetkar bir anlayışla devam eden bir mekanizmadır. Hukuku, sistemi, yapısı ve hizmetkar olduğu millete karşı sorumlukları olacak. Eğer bunları sağlayamazsa elbette ki deforme olası kaçınılmazdır. Kaymakamlar olarak, devlet yöneticileri olarak görevimiz; bulunduğumuz yerin huzurunu sağlamak, günlük hayatın kamu düzeni içerisinde devam etmesini sağlamaktır" diye konuştu.

İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılında verdiği eğitimler hakkında bilgi veren Bakan Soylu, "Vatandaşın hayatına doğrudan etki eden bir mesleğiniz var. Dolayısıyla, beklentileri karşılayabilmek için kendimizi güncel tutmak zorundayız. Bunu göz önünde bulundurarak son yıllarda tam da bugün yaptığımız gibi hizmet içi eğitimlerimize ağırlık verdik. Merkez ve taşra birimlerimizde, 2022 yılında gerçekleştirdiğimiz hizmet içi eğitimlere, mükerrerler dahil toplam 2,7 milyon katılım oldu. Bu az bir rakam değil. Biz buna önem veriyoruz. Çocuklarımızı ve sosyal medyada kullanıcılarını, zararlı alışkanlıklardan ve saldırılardan korumak için sadece bu yıl SİBERAY eğitimi verdiğimiz kişi sayısı 5,1 milyon. Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetle mücadelede birçok adım attık" dedi.