Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan MHRS açıklaması: Kapasitenin verimli kullanılmasını sağlayacağız Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan MHRS açıklaması: Kapasitenin verimli kullanılmasını sağlayacağız
Bakan Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul’da toplam 5 bin 500 Bağımsız Bölümün Temel Atma ve Yıkım Törenine katıldı. Bakan Mehmet Özhaseki, törende yapığı konuşmada Hatay'da 2016-2017 yılında, Emek-Aksaray Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapacakları zaman nasıl engellendiğini anlattı. Oradaki örgütlerin kentsel dönüşüme mani olduklarını hatırlatan Bakan Özhaseki, “Kentsel dönüşüm yaptırmadılar. 6 Şubat depremi sabahı oradaki arkadaşları aradım. Mahalle tamamıyla yerle bir. Bu işe mani olanlar, ‘Biz kentsel dönüşüme değil, rantsal dönüşüme karşıyız’ gibi buldukları bir sloganla her türlü sorumluluktan kaçanlar ve hiçbir riskin altına elini sokmayanlar bu manzara karşısında acaba azıcık vicdanları varsa sızlıyor mudur?” diye konuştu.

“DEPREM ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN”

307 bin konutun inşaatının hızla devam ettiğini belirten Bakan Özhaseki, “Bu ay vereceğimiz konutlar ve önümüzdeki ay devam edecek törenlerle 75 bin konutu teslim etmiş olacağız. Ondan sonra da her ay 15-20 bin konutu vatandaşa teslim edeceğiz. ‘Mis gibi evler veriyoruz’ dedim. Beyefendilerin zoruna gitmiş. Bir genel başkan çıkmış, ‘Daha 20 tane ev dağıttılar. Neredeymiş’ diyor. Öbür genel başkan diyor ki; ‘Kim almış bu evleri? Ben hiç görmedim. Herhalde akrabalarına veriyorlar, AK Partililere veriyorlar.’ Ya Allah sizi ıslah etsin. Ne olur şu deprem üzerinden siyaset yapmayın. Kirli dilinizi bir çekin. ‘Eğer evleri görmek istiyorsanız, yanınıza düşeceğim tek tek sizi gezdireceğim’ diye davet ettim. Hiç kimse gelmiyor. Ne olur şu deprem üzerinden siyaset yapmayın. Kirli dilinizi bir çekin. Arılar gibi çalışıyoruz. Şu anda 110 bin insan orada, 950’den fazla şantiyede hizmet ediyor. Soğukta, sıcakta, karda, kıyamette çalışıyor. Bari onların emeklerine saygısızlık etmeyin.” şeklinde konuştu.