AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekil Semra Güzel'in PKK'lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Hamza Dağ, 'Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir' dedi.

Belediyeler artık kimlik numarasıyla sorgulama yapamayacak Belediyeler artık kimlik numarasıyla sorgulama yapamayacak


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur.' diyerek tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekil Semra Güzel'in öldürülen PKK'lı teröristle basına yansıyan fotoğraflarına ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

'Kılıçdaroğlu'nun ipi Kandil'in elindedir'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'CHP Genel Başkanı'na, HDP'li bir vekilin terör kampında teröristle olan münasebeti soruluyor. Kendisi HDP ile kurduğu ilişkiye o kadar bağlı ki buna bile tepki gösteremiyor. Yine 'Erdoğan suçlu.' diyor. Bu, taca atılacak bir konu değil. Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur. Yazık, acınası halde.'KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Zonguldak'ta esnaf ziyareti sırasında HDP Milletvekili Semra Güzel'in PKK'lı teröristle olan fotoğraflarına sessiz kaldıkları yönündeki eleştirilere ilişkin soruyu cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Bu fotoğrafı gördüğümde sordum, 'Ne zaman çekilmiş?' diye. Bunların İmralı'ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde o fotoğraf çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı, sorunun muhatabı, doğrudan doğruya Erdoğan'dır. Nasıl oldu? Açılımda ne oldu? Açılımda bu işler olduysa sen neredeydin? Sen bu ülkeyi yönetmiyor muydun? Aklın başında mıydı? Bunların sorulması lazım. İşin özeti bu" dedi.