Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Sivas’a gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, “Dünya ekonomilerinin alt üst olduğu bir dönemdeyiz. Neredeyse bütün dünya ekonomilerinin uzun yıllar boyunca karşılaşmadığı ciddi ve derin krizlerle karşılaştığı bir dönemdeyiz” dedi.

Cansel Çördük kendisine gelen çirkin mesajları ifşa etti! Cansel Çördük kendisine gelen çirkin mesajları ifşa etti!
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Sivas Belediyesi tarafından yenilenen Perakende Sebze Hali Yeri ve Hizmet Binası açılışına katıldı. Açılıştan önce Perakende Sebze Hali Yeri ve Hizmet Binasını gezen ve esnaflarla bir süre sohbet eden Kurtulmuş, esnafların ikramlarının tadına baktı. Ardından açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Öte yandan programa Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, partililer ve hal esnafı katıldı. Burada konuşan Kurtulmuş, krizin sadece pandemi şartları nedeniyle ortaya çıkan bir sonuç değil aynı zamanda dünyada başta su enerji ve gıda olmak üzere birçok alandaki rekabetin ve buralardaki krizlerin ortaya çıkardığı bir sonuç olduğunu söyledi.

“RUSYA VE UKRAYNA SAVAŞI EKONOMİK KRİZDE ETKİLİ”

Kurtulmuş, Türkiye ve dünyanın zor bir süreçten geçtiğini söyleyerek, “Türkiye ve bütün dünya çok zor bir sürçten geçiyor. Dünya ekonomilerinin alt üst olduğu ve sallandığı, dünyada siyaset yapılarının çok ciddi bir sallantıdan geçiyor. Neredeyse bütün dünya ekonomilerinin uzun yıllar boyunca karşılaşmadığı ciddi ve derin krizlerle karşılaştığı bir dönemdeyiz. Bu sadece pandemi şartları nedeniyle ortaya çıkan bir sonuç değil aynı zamanda dünyada başta su enerji ve gıda olmak üzere birçok alanda ki rekabetin ve buralarda ki krizlerin ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Ayrıca bölgemiz için konuşacak olursak. Rusya ve Ukrayna arasında ki mücadelenin de bu anlamda ekonomik olarak ortaya çıkan krizlerde etkisi vardır” şeklinde konuştu.