Hatayspor'dan enkaz altında kalan Christian Atsu ve Taner Savut ile ilgili açıklama Hatayspor'dan enkaz altında kalan Christian Atsu ve Taner Savut ile ilgili açıklama
ABD’nin Suriye’de terör örgütü YPG’ye verdiği destek, Türkiye-Suriye ilişkilerinin normalleştirilmesine yönelik adımlar, Rusya-Ukrayna savaşı ve F-16 savaş uçağı satışına yönelik tartışmalar başta olmak üzere Türkiye açısından “müttefiklik ruhuna uymayan” pek çok başlık ilişkileri zaman zaman olumsuz etkiliyor. İşte bu sorunları yüz yüze görüşmek için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken bu hafta buluşacak. Çavuşoğlu, 18 Ocak günü ABD’de Blinken ile görüşecek. Masada birbirinden önemli başlıklar var.

YPG’YE DESTEK

Türkiye uzun süredir ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’ye verdiği destekten rahatsız. Ancak DAEŞ ile mücadele adı altında verilen bu destek Türkiye’nin tepkisine rağmen değişmiyor. Son olarak ABD ordusu Suriye’de terör örgütü PKK/YPG’nin işgalindeki Haseke ilinde yer alan üs ve askeri noktalarına Irak üzerinden 100’e yakın araçtan oluşan askeri ve lojistik takviye konvoyları gönderdi. Türkiye terör örgütünü sınırlarından temizlemekte kararlı, gerekirse kara operasyonu yapılacağı net. Bu mesaj  görüşmede Blinken’a bir kez daha aktarılacak.