Kadıköy'de iki kadının bulunduğu cipe, kasıtlı şekilde birkaç kez çarpan taksi şoförü Ramazan Şimşek, 'Şikayetçilere 250 metreden daha fazla yaklaşmamak, her türlü taşıtı kullanmamak ve sürücü belgesini teslim etmek', şeklinde adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Ramazan Şimşek ifadesinde, "Ben kesinlikle çarpma hususunu kabul etmiyorum. Ben çarpıp neden kaçayım. Böyle bir olayda neden durmayayım. Böyle bir olay yaşansaydı durup özür dilerdim" dedi. 35'i 'Otodan hırsızlık' olmak üzere 7 farklı konudan toplam 63 suç kaydı bulunan Şimşek'in nasıl taksi şoförlüğü yaptığı tartışma konusu oldu. İBB'den, 63 suç kaydı bulunan taksi şoförünün kartının askıya alındığı açıklandı. Polis ise, Ramazan Şimşek'in kullandığı taksinin plakasının bir kadın üzerine kayıtlı olduğu ve taksinin çalıştırılmak üzere bir şirkete kiralandığını belirledi. Şimşek'e bin 420, taksi sahibine ise 3 bin 584 lira para cezası kesildi.

Tartışmalara değinen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası yetkilisi ise Adem Coşkunyürek ise, “Yetki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde. Toplu ulaşım kartı verebilmesi için Türk Ceza Kanunu'nun yaklaşık 26 maddesinden ceza almış veya suç işlemiş mahkeme kararı varsa, siciline işlendiyse bu vatandaş asla kart alamaz. Kart alamaması demek ticari taksi veya toplu ulaşım araçlarından herhangi birisini kullanamaması demektir. Bu suçlardan özellikle yaralama, darp, adam öldürme, taciz, gasp gibi önemli suçları işleyen kişiler hakkında da hüküm giymişse eğer kesinlikle kartı alamazlar. Kart alamadıkları için hiçbir ticari taksiye resmî olarak oturamazlar. Ancak kaçak çalışıyorsa veya herhangi bir şekilde kayıt dışı çalışıyorsa zaten onun önüne geçmek mümkün değil" dedi.