banner339
banner274

Savcı bey tahliyesini talep etti

İstanbul’da bir AVM’nin engelliler tuvaletinde tecavüze uğrayan tekerlekli sandalyeye mahkûm kadının davasında, şüpheli “Rızasıyla orada daha önce de birkaç kez ilişkiye girdik” deyince, savcı tahliye talep etti.

Savcı bey tahliyesini talep etti
banner401
banner427

İstanbul'da ailesiyle yaşayan D.A. (39) adlı kadın , 12 yıl önce bir kas hastalığına yakalanarak tekerlekli sandalyeye bağlı hayatını sürdürmeye başladı.

Engelli kalan kadın, Haziran 2016’da Facebook üzerinden, evli ve 3 çocuk babası inşaat işçisi Erol G. (35) ile tanıştı. İkili, en son 24 Eylül 2016’da Esenyurt’ta bir AVM’de buluştu. İddiaya göre AVM’nin engelliler tuvaletinde Erol G., kapıyı kilitleyerek kadına tecavüz etti. D.A.’nın şikâyeti üzerine tutuklanan Erol G. hakkında 28 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

‘DIŞARIDA YETERİNCE SUÇLU VAR’

Bakırköy 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada, Erol G. ile olay sonrası ilk kez yüz yüze gelen D.A., ağlayarak verdiği ifadesinde şunları söyledi:
“Daha önce 2-3 kez tuvalette kıyafetlerimi çıkardı. Ağlayarak izin vermedim. O gün dinlemedi. Karşı koymaya çalıştığım için iç kanama geçirdim. Ayıldığımda üzerimi giydirmiş, kanları siliyordu. Sanık mektuplarla tacizi sürdürüyor. Dışarıda yeterince suçlu var, bir suçlu daha eklenmesin.”

MAHKEME REDDETTİ

Erol G. ise, “Bu ilişkiyi o AVM’nin tuvaletinde sürekli yaşıyorduk. 10 günde bir buluşup, kızlığı bozulmayacak gibi ilişkiye giriyorduk. D.’yi ben hastaneye götürdüm” diyerek tecavüz suçlamasını reddetti. Duruşma savcısı ifadelerin ardından Erol G.’nin tahliyesini talep etti. Ancak mahkeme heyeti savcının talebini reddederek, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘EVLİLİKTE BİLE SUÇ’

ENGELLİ kadının avukatı Eren Keskin, duruşma çıkışı şöyle konuştu: “Erkek arkadaşı dahi olsa, bir kadının vücuduna isteği dışında yapılan her hareket cinsel saldırıdır. Evlilikte dahi tecavüz suçtur. Müvekkilim cinsel saldırı nedeniyle yaşamını yitirebilirdi. Kas hastası olduğu için ameliyat edilemiyor. Savcının bütün bu delillere rağmen tahliye talebinde bulunmuş olması beni çok şaşırttı.”

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 09:16
banner218