banner339
banner274

Sakarya'da Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kişi hakkında açıklama

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş: Sakarya'da genel başkanımızı karşılayan şahıs AKP'li

Sakarya'da Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kişi hakkında açıklama
banner401
banner427

Dün Sakarya'ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TEM otoyolu Arifiye gişelerinde karşılanışı sırasında Yakup Çoruh adlı bir kişi yanına yaklaşarak, "Atatürk'ün, büyük liderin partisinin genel başkanı hoş geldiniz Sakarya'mıza. Sakaryalılar olarak bir ricam var efendim sizden. Atatürk ilkelerini sayabilecek misiniz efendim? Bir ikincisi de oylanacak olan anayasanın 18 maddesinin 8'inci maddesinde başbakanın olmadığını araştırırsanız görürsünüz efendim" demişti. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş yaşanan olayın bir provokasyon olduğunu söyledi.

CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, "Dün Sakarya'da genel başkanımızı karşılayan bu şahsın sıkı bir AKP'li olduğunu öğrendik. Kendisinin partimizle uzaktan, yakından alakası yok. Sosyal medya hesapları AKP'li siyasiler ve AKP genel merkezi önünde çekilmiş fotoğraflarla dolu. Genel başkanımızı karşılamadan bir gün önce ise Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret ettiği bir fotoğrafı paylaşmış. Olayın provokasyon amaçlı olduğu açık" dedi.

Yarkadaş, ''AKP'li olmadığını söyleyen Çoruh'un sıkı bir AKP'li ortaya çıktı. Öyle ki Çoruh, sosyal medya hesabında başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok AKP'li siyasi ile çekildiği fotoğraf paylaşmış. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekildiği fotoğrafı Facebook hesabına koyan Çoruh, profiline ise 'Devletime ve reise hizmette sınırsızım, bu uğurda bir gün herkes kim olduğumu anlayacak' notunu düşmüş" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 13:48
banner218