banner339
banner313

Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 3 bin 890 personel alımı için başvuru süreci bugün 23.59'da tamamlanacak.

Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
banner401
banner427

KPSS 2017/3 tercih kılavuzuna göre tercihlerini yapan Hemşire, Sosyal Çalışmacı, Sağlık Teknikeri gibi alanlarda başvuru yapan adaylar, Sağlık Bakanlığı 2017/3 tercih sonuçları ne zaman yayımlanacak sorularını yöneltiyor. Peki, on binlerce kişinin KPSS puanlarıyla başvuruda bulunduğu Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı KPSS  2017/3 tercih süreci tamamlandı. Türkiye genelinde ihtiyaç görülen noktalarda görevlendirilmek üzere istihdam edilecek olan 3 bin 890 personel alımı için bekleyiş bu gece itibariyle başlıyor. KPSS 2017/3 tercihsonuçları ne zaman açıklanacak sorularını yöneltmeye başlayan adaylar, konuyla ilgili detayları öğrenmek için araştırmalarına başladı. Peki ÖSYM tarafından KPSS 2017/3 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2017/3 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3 bin 890 kişilik kadro için başvuruda bulunan on binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. KPSS tercih sonuçları hakkında kılavuzda detayları yayımlayan ÖSYM, sonuçlarla ilgi aşağıdaki ibareyi yayımladı;

Yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığına ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü //www.yhgm.saglik.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu //www.tkhk.gov.tr internet sitelerinden öğreneceklerdir.

Bir önceki tercihler 3 Kasım Perşembe günü sona ermiş, 7 Kasım Pazartesi günü adaylara duyurulmuştu. Bu kriterlere göre 09 Mart Perşembe günü sonlanan tercih döneminin sonuçlarının ÖSYM tarafından 13 Mart Pazartesi günü paylaşılması bekleniyor.

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

ÖSYM kılavuzunda yer alan detaylara göre yerleştime işlemleri aşağıdaki gibi gerçekleşecek.

4.1 Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu
aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 13:37
banner218