banner339
banner274

'Gülen: Darbe kansız ve güzel olacak'

İtirafçı Haluk S., 'bilgi sahibi' sıfatıyla ifade verdi. Haluk S: Gülen 'darbe kansız ve güzel olacak' dedi.

'Gülen: Darbe kansız ve güzel olacak'
banner401
banner427

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘Cemaatin’ TSK yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında itiraflarda bulunan mahrem ‘imamlardan’ Haluk S.’nin Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmalarında da ‘bilgi sahibi’ sıfatıyla ifadesi alındı.

Haluk S., 1993 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazandıktan sonra örgütün askeri öğrencilerle ilgilenen ‘hususi sorumlusu’ olarak görevlendirildiğini kaydetti. Ankara’da örgüt tarafından açılan hususi hizmete ait bir eve yerleştirildiğini kaydeden Haluk S. 2014’e kadar İzmir’de mütevelli heyetinde yer aldığını anlatırken Fethullah Gülen’in yaptığı toplantılara ilişkin de şunları anlattı:

HaberTürk’ten Fevzi Çakır’ın aktardığına göre, “İmamlarla ile yaptığım görüşmelerin birinde, ‘Kardelenler uyandığında bahar gelmiştir’ sözüne atfen, ‘Kardelenler uyanıyor, bahar çok yakın’ lafını duyunca endişelendim. Bende askeri birimlerde yetişen elemanların kansız darbe ile yönetimi ele alacakları kanısı uyandı. 90’lı yıllarda ‘Darbe kanlı mı olacak kansız mı olacak’ lafları gazetelerde çıkarken, Fethullah Gülen 5. Kat toplantılarında ‘Darbe kansız ve güzel olacak’ diyordu.”

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 11:50
banner218