banner339
banner391
banner274

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da halka sesleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde halka sesleniyor

banner362
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da halka sesleniyor
banner385

Konuşmasından satır başları:

Konya ahde vefasını 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdi. Biz de ilk fırsatta gidelim, şükranlarımızı sunalım hasret giderelim dedik. 

Toplu açılış törenleri bizim hizmet anlayışımızın alameti farikası haline geldi. Konya'ya çeşitli alanlarda 42 kalemde toplam açılış ve temel atmalarla beraber 2 milyar liralık bir eseri hizmetle buluşturuyoruz. 

15 Temmuz'da bu hizmetleri istemeyenlerın kalkışmasıydı. 241 şehidimiz var. 2194 gazimiz var. O bombaları yağdıranlar zannetmişlerdi ki biz güçlüyüz, bilmiyorlardı ki güç insandadır, yeter ki şehadet makamına yürüsün. 

 Şimdi konuşuyorlar birinci darbe 17-25 atlatılmış. İkinci darbe öyle veya böyle 15 Temmuz atlatılmış. Şimdi üçüncü darbe gelecekmiş. Bir tane ukala, kendini bilme köşesinden bir şeyler yazıyor. Ne diyor şair? Yürüyeceksin, millet yükleyecek arkandan. Birileri farklı şeyler söylediler. Ne dediler, Almanya'ya, İtalya'ya iltica etti. Ama bilmiyorlar ki, 'eğer lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır.' Ve ölümüne dediğimizde benim aziz milletim meydanlara yürüdü. 

Ama bu Konya başka. Elektrik kesiliyor, su kesiliyor meydanlara dökülüyor. 

 Türkiye'nin yaşadığı badireleri şöyle bir gözden geçirelim. 

2013 yılına geldiğimizde önce gezi olaylarıyla, arkasından 17- 25 Aralık yargı emniyet darbe girişimiyle, MİT TIR'larının durdurulmasıyla her şey netleşmeye başladı. 2014 Mart'ında yapılan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri, 2015 seçimleri hep bu mücadelenin birer aşamasıydı. Haziran'da yapılan seçimlerin hemen ardından ortaya çıkan belirsizlik döneminde kimin ne yaptığını hatırlıyorsunuz değil mi?

Bölücü terör örgütünün hendek siyasetini, Yasin Börü'yü nasıl şehit ettiklerini unutmadık değil mi? DEAŞ da bu kervana katıldı. Antep'te bir çocuğun üzerine bombayı bağlayıp kına gecesine yolladılar, onu orada patlattılar. O güne kadar sabrettik ama dedik artık son. Cerablus'a ılımlıu muhaliflerle beraber girdik. Sonra RAİ'ye girdik. Kimlerle ılımlı muhaliflerle. Bu milletin güvenlik güçlerini de herkes bilecek. Koalisyon güçleri şu anda bizimle beraber hareket ediyor. Koalisyon güçleri neden PYD ile hareket ediyor? İşte bunu anlamakta zorlanıyoruz. Bu koalisyon güçlerinin tamamına yakını bizime dost, hele NATO ülkeleri var ki bunların stratejik ortağı biziz. Şu anda teröristleri eğitenleri anlamakta zorlanıyoruz. Konya'dan da sesleniyorum; koalisyon güçlerinin içlerinde yer alanlar lütfen siz DEAŞ'la mücadeleyi PYD ile değil 63 ülke ile yapın. Eğer bu ülkeler DEAŞ'ı halledemiyorsa biz bu işi bırakalım. 

Ama oyun başka. Burada bir tuzak var. Oyun bizim üzerimizde oynanıyor. Biz bu oyuna ne Suriye'de ne Irak'ta prim vermeyeceğiz. 

FETÖ ile mücadele

FETÖ'nün her yerde olduğu gibi askerdeki üyeleriyle de bir şeyler yapacağını tahmin ediyorduk. Ama devletin silahları, tanklarını gasp ederek milletin üzerine yürümeleri bizim tahminlerimizin ötesinde bir durum olarak ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi iradesini bir şarlatana teslim etmiş olanların yapabilecekleri bir ihanettir. 

Şimdi idam diyorlar. Bu haklı bir taleptir. Batı ne derse desin beni ilgilendirmiyor, beni milletim ilgilendiriyor. Dünyanın büyük çoğunluğunda idam var mı? Var. Bunun kararını parlamento verir. Milletim şu anda parlamentoya teklif yapıyor. Ne diyor? İdam. Bana geliyorsa hemen onaylarım. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 16:27
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k