banner339
banner313

Atama bekleyen kadın öğretmen sokak ortasında dövüldü

İzmir'in Bornova ilçesinde atama bekleyen Türkçe öğretmeni 23 yaşındaki Neriman G., part time garsonluk yaptığı işyerinden dönerken, giydiği elbisenin dekoltesinden aldıkları cesaretle yanına yaklaşıp, tanışmak isteyen iki erkeğe "hayır" deyince, hayatını

Atama bekleyen kadın öğretmen sokak ortasında dövüldü
banner401
banner427

Ege Üniversitesi eğitim Fakültesi Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan Neriman G., ataması yapılmayınca part time işlerde çalışmaya başladı. Dün gece de, iddiaya göre kafeteryaların yoğun olarak bulunduğu bornovaSüvari Caddesi üzerinde yürüyen Neriman G., taksiye durağına gitmek için ara sokağa girdiği sırada yanına iki kişi yaklaştı. Üzerindeki elbisenin dekoltesinden de cesaret alan iki maganda, Neriman G.'yle tanışmak istediklerini söyledi.

SOKAK ORTASINDA DAYAK YEDİ

Durmayıp yoluna devam eden, iki erkeğin tanışma isteğine "hayır" yanıtı veren genç kadın, bu andan sonra hayatının şokunu yaşadı. Teklifte bulunan erkeklerden birisi, "Bana kimse hayır diyemez" diye bağırdıktan sonra genç kadına saldırdı. Maganda, sokak ortasında Neriman G.'nin yüzüne peş peşe yumruk attı, tekmeledi. Dayağa dakikalarca direnmeye çalışan Neriman G.'yi görüp, karı koca yada sevgili kavgası sanan vatandaşlar ise bir süre müdahalede bulunmadı.

Ancak genç kadının yardım çığlıkları sonrasında, yanına gelen birkaç kişi, onu kurtardı. Taksiye binip hızla olay yerinden uzaklaşan Neriman G., üstü başı kan içinde hastaneye gitti. Neriman G.'nin karakola gidip şikayetçi olması üzerine polis iki sokak magandasını armaya başladı.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN KADINLARA SESLENDİ

İstanbul'da, şort giyen bir kadının belediye otobüsünde dayak yemesinden sonra kendi başına da benzer bir olay gelen ve evinde dinlenen Neriman G., yaşadıklarını ve olaydan sonrasındaki fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Neriman G., "Bu yüze iyi bakın sadece yolda yürürken tanışma istedğini reddettiğim biri tarafından bu hale getirildi. Üstelik etrafta insanlar da vardı. Bana saldırdığı zaman biri de demedi bu napıyor diye. Adeta çedirdek çitler modda izlediler. Elini tuttum gücüm yetmedi. Bu mu adamlık bu mu insanlık? Burası nasıl bir ülke oldu böyle. Çıkmayın kadın arkadaşlarım aman sokağa çıkmayın, tek yürümeyin, dikkat edin" sözleriyle tepkisini ifade etti.

Neriman G., bu insanların biran önce bulunup cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 19:02
banner218