WhatsApp artık durum güncellemeleri ve Hikayeler gibi özellikleri fazlasıyla geliştirdi. Şirket şimdi çok konuşulacak bir yenilik daha sunuyor.

Marmara Üniversitesini hackleyen hacker: Devletime zarar verecek bir şey yapmam Marmara Üniversitesini hackleyen hacker: Devletime zarar verecek bir şey yapmam
Meta, Hikayeler özelliğini yalnızca Instagram ve Facebook'a değil, aynı zamanda “durum” güncellemeleri şeklinde WhatsApp'a da ekledi. Halihazırda durumunuza resimler, videolar, GIF'ler ve metin mesajları gönderebilirsiniz, ancak yakında tamamen yeni bir seçeneğiniz daha olacak: sesli durum güncellemeleri.

WABetaInfo tarafından elde edilen verilere göre, WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp durumlarına sesli mesaj kaydetmelerini ve göndermelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Özellik kullanıma sunulduğunda, uygulama, bir sohbette yapabileceğinize çok benzer bir şekilde sesli mesaj durumu kaydetmenize izin verecek. Bu, mevcut ses dosyalarının yüklenmesini de içerebilir.

Durum güncellemelerindeki ses kayıtları, görüntüler ve videolar ile aynı gizlilik ayarları kullanılarak WhatsApp kişilerinizle paylaşılacak ve onlar da uçtan uca şifrelenecek. WhatsApp sesli hikayeleri deneyen tek uygulama değil. Bir süre önce Twitter, iOS'ta sesli tweet gönderme özelliğini test ediyor, ancak henüz herkesin bu özelliğe erişimi yok. Ancak WhatsApp söz konusu olduğunda durum özelliğinin daha mantıklı bir şekilde genişletilmesi gibi görünüyor; uygulama zaten sesli mesajları etkinleştiriyor ve bunu birkaç yıldır yapıyor.

Ne yazık ki, bu özellik hala geliştirme aşamasında ve henüz beta test kullanıcıları için bile mevcut değil. Ancak özellik kullanıma sunulduğunda, diğer herkese sunulmadan önce muhtemelen uygulamanın beta kullanıcıları ile başlayacak.