banner339
banner313

Orucunuzu incirle açın

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Aydın’ın en önemli ürünlerinden olan incirle oruç açılmasını tavsiye etti.

banner362
Orucunuzu incirle açın
banner353

Dokuzlu, AYTO olarak incire verdikleri önemi tüm kamuoyunun bildiğini belirtti. İncirin sadece Aydın"ın değil Ege Bölgesi"nin en önemli ürünlerinden biri olduğuna dikkat çeken Dokuzlu; “İncir methiyelerle anlatılması gereken güzel bir meyvamız. Ülkemizde ihraç edilen incirin tamamına yakını Aydın"da üretilmekte. İncir hurma kadar değerli, fındık kadar güzel bir meyva. Fındığın içi yenir dışı yenmez kabukludur, hurmanın dışı yenir içi yenmez çekirdeği vardır. Ancak incirin içi de yenir, dışı da yenir, yaşı da kurusu da vardır. Başka bir şey söylemenin gereği yok diye düşünüyorum. Herkesi orucunu incirle açmaya davet ediyorum” dedi.
Daha önce yapılan bir çok toplantıda Aydın"daki sivil toplum kuruluşları, incirin Aydın ekonomisi için incirin çok önemli yeri olduğuna dikkat çekerek, incirle oruç açılmasını yaymak için çaba gösterilmesi gerektiği dile getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2010, 12:18
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k