banner339
banner313

Hamile erkek dahil 37 yeni emoji hayatımıza girmek üzere!

Her sene Unicode Consortium tarafından çeşitli onaylardan geçerek finale kalan emojilerin bu seneki adayları belli oldu! En dikkat çeken ise hamile erkek oldu!

Hamile erkek dahil 37 yeni emoji hayatımıza girmek üzere!
banner448
banner451


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Koronavirüs pandemisi sebebi ile ertelenen Unicode 14.0 güncellemesi sonunda netleşti. 838 karakterin yer aldığı güncellemede ilk olarak hamile bir erkek karakterinin de yer aldığı 37 emoji kullanıma sunulacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Unicode Consortium tarafından çeşitli onaylardan geçerek finale kalan emojiler kendini gösterdi. Ancak Unicode 14.0 güncellemesi koronavirüs sebebi ile oldukça gecikti, normalde bu zamanlara kalmıyordu.

Toplamda 838 karakterin sunulacak olduğu Unicode 14.0 güncellemesinde, karakterlerin 37'si 2021 yılı bitmeden kullanıcıların beğenisine sunulacak. Diğer emojiler ise kademeli olarak 2022 yılında dağıtılacak.

İlk olarak dağıtılacak olan 37 emojinin neler olduğunda bahsedecek olursak; sıklıkla kullanmakta olduğumuz sarı emojilerin yeni versiyonları arasında eriyen yüz, asker selamı, tek gözünü kapatan yüz, gözleri dolu yüz gibi karakterler yer alıyor.Unicode Consortium’un geçtiğimiz temmuz ayında duyurduğu final aday listesinde yer alan karakterlerin tamamı ise şu anda kullanıma açık. Bu karakterler arasında fasulyeler, trol, disko topu ve eriyen yüz gibi emojiler yer alıyor.Ancak sosyal medyada en çok konuşulan yeni emoji ise tartışmasız hamile erkek karakteri oldu. Hamile erkeğe ek olarak 'hamile birey' ismi verildi. Çünkü bu emojinin cinsiyetsiz olması amaçlandı.Siz hayatımıza girmeye hazırlanan bu yeni emojiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.
banner218