banner4
banner23

Aydın’da klasik müzik konseri

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO)Ege Bölgesi Turnesi kapsamında 8 Şubat Çarşamba günü Aydın Kültür Merkezi’nde konser verecek.

Aydın’da klasik müzik konseri
banner19

 ADÜ Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organize ettiği Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştireceği konser saat 20:00’de başlayacak. İZDSO turne kapsamında 9 Şubat Perşembe günü Denizli’de, 10 Şubat Cuma günü de Muğla’da konser verecek.
Orkestrayı, kendine özgü yönetme tekniği ile şimdiye kadar konser yaptığı tüm ülkelerde gerek dinleyicilerin, gerek müzik otoritelerinin ilgi odağı haline gelen ve aynı zamanda İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın müzik direktörlüğünü yürüten şef İbrahim Yazıcı’nın yöneteceğini söyleyen İZDSO Müdürü Akgün Çavuş, “Solist olarak dünyada sağladığı popülarite ile müzik organizasyonları ve festivallerin aranan sanatçısı haline gelen Şefika Kutluer ‘flüt’, ve yine bugüne kadar birçok yabancı ve Türk şeflerle çalışmış, Türk eserlerine de repertuarında geniş yer veren Yeşim Gökalp ‘piyano’ da müzik severlerle buluşacak” dedi.

klasik-muzik.jpg

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2012, 08:25