banner339
banner313

Asgari ücret için 6000 TL beklentisi!

Asgari ücret için 6000 TL beklentisi sosyal medyada trend oldu. Twitter'da gündeme oturan asgari ücret açıklaması herkes tarafından merakla bekleniyor.

Asgari ücret için 6000 TL beklentisi!
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Yeni yıla yaklaştığımız dönemde asgari ücretin ne olacağı da tartışma konusu haline gelmeye başladı. Bugün asgari ücret için ilk görüşmeler yapılacak. 2022'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları için ilk toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında yapılacak. İşveren tarafını TİSK, işçi tarafını ise Türk-İş temsil edecek.

Doların gittikçe artması ve Türk Lirası'nın değer kaybetmesi gibi sebeplerle asgari ücret için beklenti yüksek. Daha önce DİSK asgari ücret için 5200 talep etmişti ancak doların dün 14 TL civarına yükselmesi ile artık bu beklenti de ihtiyacı karşılamıyor gibi görünüyor. Buna göre Twitter'da Asgari ücret 6000 hashtagi popüler hale geldi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret çalışmalarında, "Kamu işçilerine ve memurlarına verdiğimiz yüksek oranlı zamlarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. İnşallah asgari ücreti de benzer bir anlayışla tespit ederek, dar gelirlerinin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz" ifadesini kullandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de "Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz" diye konuştu. Sizin asgari ücret beklentiniz nedir? Bize yorumlarda bildirmeyi unutmayın.
banner218