banner158

AKP'li Erdem'den kınama

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İskenderun Deniz İkmal Üssü'nde 7 askeri şehit eden terör örgütü ve yardım filosuna operasyon düzenleyen İsrail’i kınadı.

AKP'li Erdem'den kınama
banner152

Ülkenin ekonomik ve siyasi gelişme kaydettiği dönemlerde terörün tırmandırılmakta olduğunu savunan Mehmet Erdem, “Türkiye'nin gelişmesini önlemek isteyen başta dış güçler olmak üzere, içerideki uzantıları terör örgütlerini taşeron olarak kullanmaktadırlar. PKK'nın düzenlediği bu hain saldırıların Kürtlerin haklarını korumakla alakası yoktur. Tamamen Ak Parti Hükümeti'nin yıkılmasına yönelik taşeronluktur. Irak'tan sonra İran'a da aynı muameleyi yapmak isteyen dış güçler Türkiye'nin oyunlarını bozmasından rahatsızdırlar. Oyunlarını bozan AK Parti"dir; o zaman AK Parti'nin gitmesi gerekir anlayışı içerisinde terör örgütleri taşeron olarak kullanılmaktadır” dedi.
İsrail"in adeta terörist anlayışla Gazze'ye yardım götüren masum insanlara kurşun yağdırdığını ve savunmasız insanların yardım gemilerine komandolarını indirdiğini ifade eden Erdem, “Türk vatandaşlarımızın yanında diğer ülkelerden 19 kişi civarı hayatını kaybedenler olmuştur. Çocukların, kadınların ve masum insanların katili İsrail yine katliam yapmıştır. İsrail'i lanetliyoruz. Hükümetimiz İsrail'in bu tavrına en iyi karşılığı verecektir. Dünya ülkeleri nezdinde gittikçe pozisyonu kötüleşen İsrail'in bu saldırıdan sonra durumu daha da kötüleşecektir. Gemide hayatını kaybedenler şehit olmuşlardır. İsrail"e karşı "one minute" çıkışıyla dünya insanlığının takdirini ve desteğini alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İsrail'e yine gereken cevabı verecektir” diye konuştu. iha

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 19:32