banner158
banner218

Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası'nda neden yok?

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur maçları başladı fakat Beşiktaş turnuvada yer almıyor. Siyah-Beyazlı kulübün neden turnuvada yer almadığı ise taraftarlar tarafından merak ediliyor. İşte nedeni...

Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası'nda neden yok?
banner216

Ziraat Türkiye Kupası başlarında bugün 5. tur maçları oynandı ve oynamaya da devam ediyor. Galatasaray yarın Fenerbahçe ise perşembe günü mücadele verecek. 3 büyüklerden Beşiktaş ise bu sene turnuvada yer almıyor. Futbolseverler ise "Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası'nda neden yok?" sorusunu soruyor.

BEŞİKTAŞ BU SEZON TÜRKİYE KUPASI'NDA YOK

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında 19 Nisan'daki Fenerbahçe-Beşiktaş maçı Ülker Stadı'nda yaşanan olaylar nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından 57. dakikada tatil edilmişti. Beşiktaş, TFF Yönetim Kurulunun, kaldığı yerden seyircisiz devam edilmesine karar verdiği 3 Mayıs'taki müsabakaya çıkmamıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Fenerbahçe maçına çıkmayan Beşiktaş'ı hükmen mağlup sayarak, gelecek sezon kupadan men edilmesine karar vermişti.

TFF'den yapılan açıklamada PFDK'nin, müsabakaya çıkmayan Beşiktaş'ın 3-0 hükmen mağlup sayılmasına, kupadan ihraç edilmesine, gelecek sezon kupada yer almamasına ve bu sezon kupanın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımından kaynaklanan ödülleri iade etmesine karar verdiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 16:14