Galatasaray'da tarihi gün geldi çattı. Planlanan tarihten 42. gün sonra sarı kırmızılı kulüpte başkanlık seçimi gerçekleşiyor. Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu’nun yarıştığı olağanüstü seçimli genel kurulda yaşananları dakika dakika aktarıyoruz...

Ödünç ayakkabılarla Galatasaray'ı devirdiler Ödünç ayakkabılarla Galatasaray'ı devirdiler
Galatasaray Kulübü’nde 2 kez ertelenen olağanüstü seçimli genel kurul bugün yapılıyor. Başkan Burak Elmas ve yönetim kurulu 26 Mart’ta yapılan Olağan Mali Genel Kurul’da ibra edilmemelerinin ardından seçime gitme kararı alırken tarihi de 30 Nisan olarak açıklamıştı.

Planlanandan 42 gün sonra sarı kırmızılı kulüpte 103. dönem yönetiminin ve 39. başkanın belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi’nde bugün saat 10.00’da başladı. Genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup mevcut başkan Burak Elmas’ın yapacağı açılış konuşmasının ardından seçimlere geçilecek.

Galatasaray’da bugün gerçekleştirilecek seçimde oy kullanma hakkına sahip 8 bin 862 üye sandık başına gidebilecek. Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi’nde 24 sandık kurulacak ve oy kullanma işlemi saat 15.00’te sona erecek.