Kaza, geçen yıl 22 Ekim'de Portakal Çiçeği Caddesi'nde meydana geldi. Üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencileri Mahmut Yağız Balcı ve Ada Kayahan, dershaneden çıktıktan sonra arkadaşları ile buluşup, yemek yedi ve evlerine gitmek için elektrikli skutere bindi. Balcı'nın kullandığı skutere, süratli olduğu iddia edilen Muhammed Can Gülmez yönetimindeki 07 BBS 63 plakalı otomobil çarptı. Kazada 2 arkadaş hayatını kaybetti, gözaltına alınan Gülmez tutuklandı.

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık SEGBİS ile katıldı, şikayetçiler ile taraf avukatları ise salonda hazır bulundu. Şikayetçi avukatları, sanık Gülmez'in sosyal medya hesabında paylaştığı, drift yaptığı ve hızlı araç kullandığına dair videoları mahkemeye sundu. Mahkemeye, önceki duruşmada istenen bilirkişi raporu da geldi. Raporda; sanık Gülmez ile Mahmut Yağız Balcı'nın 'asli kusurlu' olduğu, Ada Kayahan'ın ise 'alt düzeyde kusurlu' bulunduğu yer aldı. Taraf avukatları aleyhte suçlamaları kabul etmeyip, yeni bilirkişi raporu talep etti. Mahkeme heyeti ise bu talebi reddetti.

SGK'daki 1 milyar TL'lik yolsuzluk iddiaları SGK'daki 1 milyar TL'lik yolsuzluk iddiaları

Şikayetçi avukatları, sanık Gülmez'in önceki trafik cezalarının da göz önünde bulundurulması gerektiğini savunup, bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan en üst seviyeden ceza talep etti.