banner83

AK Partili vekilden istifa açıklaması

Twitter hesabından "AK Parti'den istifa ettiği" şeklinde tweet atılan AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, bunun doğru olmadığını, twitter hesabının hacklendiğini bildirdi.

AK Partili vekilden istifa açıklaması
banner94
banner26


Sait, yaptığı açıklamada, twitter hesabında "AK Parti'den istifa ettiğine ilişkin" yer alan haberleri yalanladı.
Bu sabah 05.00 sıralarında, bazı bilinmeyin kişi veya kişilerce twitter hesabının hacklendiğini, AK Parti'den istifa ettiğine ilişkin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli sözlerin yazıldığını belirten Sait, "Bütün bunlar bizim kontrolümüz dışında gelişmiştir. Müdahale etmek istedik ancak şu ana kadar bunu başaramadık. Hesabımı hackleyenler kendi mail adresini oluşturmuşlar. Oraya da amblem koymuşlar, kurt işareti ile Ergenekon işareti koymuşlar" dedi.
Sait, Twitter'in avukatına ulaşmaya çalıştıklarını ama henüz ulaşamadıklarını ifade ederek, ABD'deki Twitter şirketinin mail adresine mail attıklarını ve durumun düzeltilmesini istediklerini kaydetti. Konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda da bulunacağını söyleyen Sait, twitter hesabını dondurmaya ya da kapatmaya çalıştıklarını da ifade etti.
Rıfat Sait, şöyle konuştu:
"İşte bu yüzden Twitter'in kontrol altına alınması gerekiyor. Twitter çok tehlikeli bir sosyal medya. Benim hesabımı hackleyerek, benim söylemediğim çirkin sözleri oraya koyarak beni çok zor durumda bıraktılar. Ben şu anda mağdur durumdayım. Benim yaşam tarzıma, kişisel hesabıma müdahale ediliyor. Hesabı kapatalım diyoruz ama kapatamıyoruz. Twitter'in Türkiye'de yetkilisi yok ve Twitter'da da muhatap bulamıyorum.
Bu olay herkesin başına gelebilir, çok çirkin bir olay. Ben dün olduğu gibi bugün de AK Parti'liyim. Benim o sözleri söylemem kesinlikle düşünülemez bile. Ben 2002'de AK Parti'de siyasete başladım, Sayın Başbakanımızın yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Ona yönelik bu sözler yazılmasından üzüntülüyüm ve bunu engelleyemediğim için de üzüntülüyüm. Orada yazılanların benimle alakası yok."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 22:35

banner102