Türkiye'de 31 Mart yerel seçimlere son 1 hafta kala heyecan doruklara ulaştı. Siyasi partiler son günleri yoğun programlarla değerlendirmeye çalışıyor.

CHP lideri Özgür Özel, memleketi Manisa'da İYİ Partili seçmene seslenerek "Ben İYİ Partililerden, iyi insanlardan hiçbir yerde yapmadığımı yapıyorum ve kendi memleketimde Manisa'da, Şehzadeler adayı Gülşah Durubay'a, Manisa adayı Ferdi Zeybek'e destek istiyorum" dedi.

AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede yeni detaylar: Prizlerin altında böcek ve kamera çıktı AK Parti'den CHP'ye geçen belediyede yeni detaylar: Prizlerin altında böcek ve kamera çıktı

'MANİSA'YA ZULMETTİĞİN GÜNLERİN SONU GELDİ'

Belediye başkan adayları ve parti liderleri vatandaşlarla sahada bir araya gelerek çalışmalarını anlatıyor. Manisa'da mitinge katılan Özel, 31 Mart yerel seçimin önemine dikkat çekti.

1kapak.jpg

Manisa adayı Ferdi Zeyrek'in kent suçlarına karşı büyük mücadele verdiğini dikkat çeken Özel, "Cengiz Ergün artık Manisa'ya zulmettiğin günlerin sonu geldi, yeni başkanın adı, artık Ferdi. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

'BENİ SEVEN ARKAMDAN GELSİN'

Kalabalığa seslenerek "Beni seven arkamdan gelsin" sözlerini kullanan Özel, "Manisa ittifakını teklif ediyoruz. Manisa ittifakında sadece CHP yok, haramdan, yalandan korkan AK Partililer de var. Bizim geçmişte ittifak yaptığımız irili ufaklı partilere oy verenler de var. Bütün Manisalılar var" dedi.

'HİÇBİR YERDE YAPMADIĞIMI YAPIYORUM'

İYİ Parti ile ittifak kurulma çabasına dikkat çeken Özel, "Geçen seçimde biz bağrımıza taş bastık, İYİ Parti ile ittifak yaptığımız için dediler ki 'Şehzadeler'i İYİ Parti'ye bırakacaksınız'. İYİ Parti ile ittifak yaptık, onlar kazansın diye. Bu seçimlerde yine ittifak olabilirdi, olmadı. Biz Ankara'da ittifak kuramadık. Burada bütün iyi insanlardan, muhafazakar demokratlardan, güneş gözlü güzel insanlardan, bu seçimi bize kaybettirmemelerini, bu seçimi Manisa'ya kazandırmalarını istiyoruz. Ben İYİ Partililerden, iyi insanlardan hiçbir yerde yapmadığımı yapıyorum ve kendi memleketimde Manisa'da, Şehzadeler adayı Gülşah Durubay'a, Manisa adayı Ferdi Zeybek'e destek istiyorum" ifadelerini kullandı.