Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, ilk önceliğin ekibi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamak olduğunun altını çizerken; "Öngörülebilirliği artıracak kurallar temelinde politika yapıcılığına bağlılığımızı teyit ediyoruz" olarak kaydetti.

Şimşek; “Yerel ve uluslararası olumsuzluklar içinde yolumuza devam ederken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı bir politika oluşturma sözümüzü teyit ediyoruz” ifadesini kullanan Mehmet Şimşek, kestirme yol veya hızlı bir düzeltme olmadığını vurguladı. Şimşek, “Kestirme bir yol veya hızlı bir düzeltme olmasa da deneyim, bilgi ve özverimizin, olası engelleri aşmamıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz” yazdı.

Mehmet Şimşek, acil öncelikleri yönetim ekibini güçlendirmek ve “güvenilir bir program hazırlamak” olarak sıraladı. Şimşek, göreve gelirken de Orta Vadeli Programın hazırlığına hemen başlayacağını belirtmişti.

Sosyal medya mesajında atanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederken, “Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için şeffaflık, tutarlılık, hesap verilebilirlik ve öngörülebilirlik yol gösterici ilkelerimizdir” mesajını verdi.

Kaynak: Ekonomim