Sağlık Bakanı Koca: Temininde zorluk yaşanan ilaçların üretimi artırıldı Sağlık Bakanı Koca: Temininde zorluk yaşanan ilaçların üretimi artırıldı

Teknolojinin geldiği son nokta ile yeni nesil araçlar için neredeyse aşılamayacak güvenlik duvarları oluşturulmuştu. Ancak hırsızları kodlama ile korunan bu sistemler bile durdurmaya yetmedi. Teknolojiye meydan okuyan hırsızlar bu sefer de mekanik anahtarla açılan arabaları gözlerine kestirdi. Kanal D Ana Haber ekranlarında bu tarz bir hırsızlık girişiminin nasıl yapıldığına dair önemli detaylar veren Uzman Ahmet Altuncu, araç sahipleri için mekanik anahtar sisteminin ayrıntılarını anlattı. 

Uzman Altuncu "Bu araçlarda mekanik anahtar dediğimiz bir sistem var. Bu araçların çalınmasını önlüyordu. Bunun için hırsızlar yeni sistem geliştirdi. Mekanik anahtarla araçlar aç-kapa yapıldığında araca her seferinde farklı bir kod gönderiliyordu. Hırsızlar bu teknolojiyi aşmak için yanlarında artık kodlama cihazı taşıyorlar. Kodlama ile hırsızlar yaklaşık 5 dakika içinde araçların mekanik kodlarını kırarak araca bağlanıp araca yeni anahtar bağlayabiliyorlar. Bu duvar aşıldığı zaman yeni anahtar girişi ile hırsızlar aracı kendi araçları gibi kullanıp götürebiliyorlar" sözleri ile hırsızlığın nasıl gerçekleştiğini açıkladı. 

NE YAPILMASI LAZIM