banner158

Turistlerle yöre halkı arasında 'Kürdistan' gerilimi

Trabzon'un turistik bölgelerinden Uzungöl'de, boyunlarında "Kürdistan" yazdığı öne sürülen atkılarla poz veren turistlerle yöre halkı arasında arbede yaşandı.

Turistlerle yöre halkı arasında 'Kürdistan' gerilimi
banner192


Enis Yıldırım'ın haberine göre, Trabzon'un turistik bölgelerinden Uzungöl'e Irak'tan geldikleri öğrenilen 50 kişilik turist kafilesinden 2 turistin boynunda bulunan ve "Kürdistan" yazdığı öne sürülen atkı, yöre halkının büyük tepkisini çekti. Tepki gösteren vatandaşlar ile bu kişiler arasında başlayan tartışma bir süre sonra arbedeye dönüştü. Araya giren jandarma ekipleri olayı büyümeden önledi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada;

"İlimiz Çaykara ilçesi Uzungöl mahallesinde bugün 11:00 sularında kuzey Irak’tan bölgemize gezi amacıyla gelen 50 kişilik Irak uyruklu gruptan 9 kişi, üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çekildikleri sırada yöre halkı tarafından kendilerine tepki gösterilerek kısa süreli arbede yaşanmıştır. Olaya kolluk kuvvetlerimiz tarafından müdahale edilerek vatandaşlarımız sakinleştirilmiş ve durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Çaykara Cumhuriyet Savcılığınca 9 Irak uyruklu şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılarak adli tahkikata başlanılmıştır" ifadeleri yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 21:27
banner184