banner339
banner313

Sürücüler dikkat! TEDES kalktı bakın neler geliyor?

İçişleri Bakanlığı, "sabit radar" olarak bilinen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ndeki "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler yaptı.

Sürücüler dikkat! TEDES kalktı bakın neler geliyor?
banner401
banner427

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik  Denetleme Sistemi'ndeki (TEDES) "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler  gerçekleştirdi. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, halk arasında "sabit radar" olarak  bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan  gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi.
 
  
İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle:
 
 "Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar  uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak.
 
 Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız  limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir  şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.
 
  Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden  mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız  limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7  kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle  denetim yapılmayacak."
 
Yetkililer, TEDES'te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini  sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman  aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.
 
  TEDES'lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği  öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 10:54
banner218