banner339
banner274

Korona ile grip nasıl ayırt edilir? Koronavirüs ile grip, soğuk algınlığı belirtileri arasındaki farklar neler?

Havaların soğumaya başlamasıyla pek çok kişi burun akıntısı ve halsizlik gibi sağlık problemleri yaşıyor. Soğuk algınlığı ve grip belirtileri ile koronavirüs belirtilerinin birbirine benzerlik göstermesi ise halk arasında paniğe neden oluyor. Peki, korona ile grip nasıl ayırt edilir? Koronavirüs ile grip, soğuk algınlığı belirtileri arasındaki farklar neler?

Korona ile grip nasıl ayırt edilir? Koronavirüs ile grip, soğuk algınlığı belirtileri arasındaki farklar neler?
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sağlık uzmanları, en yaygın görülen koronavirüs belirtileri arasında yüksek ateş ve öksürüğün ilk sıralarda olduğunu belirtiyor. Ancak, bu belirtiler, soğuk algınlığı ve gripte de yaşanabiliyor. Havaların aniden soğuması ile bu tarz rahatsızlıklar ise pek çok kişide mevcut. Peki, korona ile grip nasıl ayırt edilir? Koronavirüs ile grip, soğuk algınlığı belirtileri arasındaki farklar neler?

KORONA İLE GRİP NASIL AYIRT EDİLİR?

Grip ve soğuk algınlığının en belirgin özelliği burun akıntısıdır. Ancak koronavirüste burun akıntısı, sık görülen belirtilerden değildir. Bu nedenle korona ile grip arasındaki en ayırt edici belirtilerden biri olarak burun akıntısı gösterilebilir. Bununla birlikte, koronavirüs ile grip ve soğuk algınlığı arasında başat bazı farklar bulunmaktadır.

Kişinin yaşadığı belirtileri takip etmesi ve grip veya soğuk algınlığı yaşasa bile kendini insanlardan izole etmesi, sadece covid açıcından değil, grip bulaşını önlemek açısından da önem taşımaktadır.KORONAVİRÜS İLE GRİP, SOĞUK ALGINLIĞI BELİRTİLERİ ARASINDAKİ FARKLAR NELER?KORONAVİRÜS VE ALERJİK RİNİT ARASINDAKİ FARKLAR NELER?

 
banner218