banner158
banner218

Kılıçdaroğlu'ndan grup toplantısında önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplatışında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'ndan grup toplantısında önemli açıklamalar
banner216

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Toroslardan gelen yörük kadınlarına şükran borçluyum. Mustafa Kemal der ki Toroslarda bir çadırda duman tütüyorsa, ülkenin geleceğinden kimsenin endişesi olmasın. Sizler hayatın her alanında mücadele ediyorsunuz kadın-erkek olarak. Yörük kültüründe kadınların ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum.

CHP grubundan bizi sevsin sevmesin 81 milyon vatandaşımıza en içten sevgilerimi gönderiyorum. Bizim görevimiz vatandaşlarımız arasında ayrım yapmamak 81 milyonu kucaklamaktır. Eksiğimiz yanlışımız olursa söyleyin biz başkaları gibi değiliz eksiğimizi yanlışımızı kabul ederiz ama bildiğimiz doğruların ardından sonuna kadar dururuz.

Sevgili peygamberimiz adalet için şöyle diyor; Sizden önceki milletler şu sebeple yok olup gittiler, aralarında zengin ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu yok ediyorlar. Ancak zayıf biri varsa onu hapse atar cezalandırılırdı. Ancak sevgili peygamberimiz şöyle diyor; 'hırsızlık yapan kızım olsa dahi ben onun kolunu keserim'

Bugün ise parası olanlar, siyasi arkası olanlar hapisanenin önünden bile geçmiyor, derhal takipsizlik kararı veriyor. Garipler içeride, fakir fukara içeride, akademisyen içeride. Diğerlerinin tamamı dışarıda, en son parası bol FETÖ'nün elebaşı biri vardı. Savcı takipsizlik kararı verdi. Niçin parası var, niçin dayısı var diye. Adaleti bunlar dağıtamazlar.

Erdin Bircan milletvekilimiz dün onu hep birlikte son yolculuğuna uğradık. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Ve hepimize camiamıza da başsağlığı diliyorum. Hocamız konuşmasını yaparken bu ülkeye hizmet etmiş başta devlet Atatürk olmak üzere emeği olan tüm devlet adamlarımıza rahmet diledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına rahmet okumak ve onları anmak hepimizin bir borcudur. Böyle bir ortamda fesli kadirin baş tacı yapıldığı bir ortamda bir hocanın bunu yapması çok önemli.

DİYANET'E TEPKİ

Mevcut Diyanet İşleri Başkanı inançla siyaseti bir araya getirdi. Türkiye Cumhuriyetine ihanet eden bir vatan hainini gitti makamında yattığı yerde ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığı bizim en gözde kurumlarımızdan biridir. Kışlaya siyaset girmeyecek camiye siyaset girmeyecek. O yüzden iki kurum da bizim göz bebeğimizdir. Peki bu fesli Kadir kim bir vatan haini, hainlikle de tarif edilemez sözlükte yeri yok bunun…

Erdoğan'ın akıl hocası, defalarca kendisi söylüyor zaten. Gidip Erdoğan'a düşüncelerimi aktarıyorum diyor. Büyük ortadoğu projesine taraftarım, ABD ne alacaksa alsın bana hilafeti versin diyor. Buna vatan haini denmezse ne denir?

Şimdi ben yine Sayın Diyanet İşleri Başkanı'na soruyorum; Bu vatan hainini ne gerekçeyle ziyaret ettiniz. İnsani gerekçeyle… Sen insani gerekçeyle hangi şehit evini gazi evini ziyaret ettin… Ama diyanet işlerinde çalışan çok değerli insanlarımız var onları da buradan anmadan geçemeyeceğim.

Eğer sen edep sahibiysen o koltuktan ayrılacaksın kardeşim, nokta.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Content Video - Son 24 saatte ne oldu? (20.11.2018)
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 15:21