banner339
banner274

Fırat Kalkanı'nda şehit olan asker Fetullah Gülen'in köylüsü çıktı

Fırat Kalkanı harekatında dün Suriye'nin Tell El Hava Köyü yakınlarında tankın isabet alması sonucu şehit olan 23 yaşındaki Uzman Er Burak Karakoç'un, Fetullah Gülen'in köylüsü olduğu ortaya çıktı.

Fırat Kalkanı'nda şehit olan asker Fetullah Gülen'in köylüsü çıktı
banner401
banner399

Şehit Karakoç'un acı haberi Erzurum Pasinler'in Korucuk Köyü'ndeki yakınlarını yasa boğdu. TSK'nın başlattığı Fırat Kalkanı harekatınıda dün Suriye'nin Tell El Hava Köyü yakınlarında IŞİD'çilerin roketle saldırdığı tankta şehit olan Uzman Er Burak Karakoç'un acı haberi, Erzurum'un Pasinler ilçesinin Korucuk Köyü'nü yasa boğdu. Şehit Karakoç'un memleketi olan Korucuk, aynı zamanda Fetullah Gülen'in de doğduğu köy. Oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden öğrenen Birgül-Abdurrahim Karakoç çifti fenalık geçirdi. Şehit Uzman Er Burak Karakoç'un cenazesi 35 hane ve 250 nüfuslu Korucuk Köyünde toprağa verilecek.

'Şerefsizce girişimin ne bir parçasıyım ne de destekçisiyim'

Karakoç çiftinin 3 çocuğundan biri olan şehit Uzman er Burak Karakoç, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından darbe girirşimi sonrası şu paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Karakoç, "2 senedir içinde bulunduğum şerefli Türk Ordusu'nun bir mensubu olarak yapılmaya çalısılan bu şerefsizce girişimin ne bir parçasıyım, ne de destekçisiyim. Demokrasiden ve milletimin hürriyetinden yana saf tutmuş bir Türk askeri olarak bu memleketin huzurunu bozmaya çalışanları lanetliyorum. Bilinsin ki; şerefli Türk askerinin adını kötülemeye çalışan ve halkına silah doğrultan bu kansız grubun karşısında, milletimin namus, şeref, din ve bayrağı Türk halkıyla beraber güvence altına alınmıştır" diye yazdı. Karakoç şehit haberleri üzerine yaptığı paylaşımlarında ise, "Türk milleti terörizmin zehirli, zelil ve zillet emellerine göz yummayacaktır. IŞİD, PKK veya destekçileri Türkiye'yi asla çözemeyeceklerdir. Vatan sağolsun" dediği görüldü.

Öte yandan 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası DHA'nın Korucuk Köyünde yaptığı haberde açıklama yapan şehit Burak Karakoç'un babası Abdurrahim Karakoç da yaşananlardan utanç duyduklarını, uyuyamadıklarını Fethullah Gülen'i kastedederek, "Kendisinin köyümüze bir faydası olmadı, Evini yakmışlar. Yanmaya başlayınca bırakıp gitmişler. Keşke bunlar olmasaydı. Şu bina yanmış olsa köyümüz, çoluk çocuğumuz hep yanardı. Herkes bu durumda köyden çıkmak istiyor. İnşallah bu ateşe bir su serpilir" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 11:15
banner218