banner158

Erzurum'da bir ahırın çatısı çöktü: 2 ölü, 2 yaralı

Erzurum'un Tortum ilçesinde bir ahırın çatısının  çökmesi sonucu 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Erzurum'da bir ahırın çatısı çöktü: 2 ölü, 2 yaralı

Erzurum'un Tortum İlçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Kazandere  Mahallesi'nde bir ahırın çatısı yapım sırasında çöktü. Olayda 4 kişi yaralandı.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda sağlık görevlisinin yanı sıra  jandarma ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gönderildi.

Gelen sağlık görevlilerince yapılan incelemede enkaz altında  kalanlardan birinin olay yerinde yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Ambulansla  hastaneye sevk edilen diğer 3 kişiden biri de yolda hayatını kaybetti.

Hastanede tedavisi süren 2 yaralının ise hayati tehlikesinin  bulunmadığı belirtildi.

Tortum Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı AA muhabirine yaptığı açıklamada,  ilçede bir ahırın çatısının çöktüğünü belirterek, "İlçemizde yaşanan elim olayda  2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2 vatandaşımız da yaralandı. Ölen  vatandaşlarımızdan birisi olay yerinde, diğeri ise ambulansla hastaneye sevk  edilirken sağlık görevlilerimizin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Yaralı  olarak hastaneye kaldırılan 2 vatandaşımızın ise sağlık durumu iyi."

Kaymakam Yazıcı, olayın ardından bölgeye çok sayıda ekip sevk  edildiğini anlatarak, ekiplerin çöken ahırın olduğu alandaki çalışmalarının  sürdüğünü kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 15:14
banner192