banner158
banner218

Arınç'tan dikkat çeken Babacan ve Davutoğlu açıklaması

AK Parti içerisindeki yeni parti iddiaları her geçen gün daha yüksek sesle dillendirilirken AK Parti'nin kurucularından Bülent Arınç'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Arınç'tan dikkat çeken Babacan ve Davutoğlu açıklaması
banner216


AK Parti'deki İstanbul yenilgisi ve parti içinde yaşanan siyasi hareketlilik tansiyonu yükseltip, arayışları da hızlandırdı. Kurulması planlanan parti için, TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi AK Partili Bülent Arınç'tan çarpıcı yorumlar geldi.

AK Parti içinden iki ayrı hareket şekilde yürüyen muhalif isimler, yakın takip altında.. AK Parti'nin ağır toplarından Bülent Arınç, yeni parti konusunda yorum yaptı. SGK Başkanlığı, MEB ve Başbakanlık Müşteşarlığı gibi görevlerde bulunan Emin Zararsız'ın kızının düğünü AK Partili birçok ismi bir araya getirdi. Düğüne ağırlıklı olarak yeni parti çalışması yapan isimler katıldı. Bülent Arınç da aynı masada oturduğu AK Partili eski milletvekillerine siyasi gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Arınç'ın, Ali Babacan için “Çalışkan, dürüst, kamuoyunda da sevilen bir arkadaşımız. Ama lider değil. Bir partide ikinci, üçüncü görevi üstlenecek biri olabilir” dediği öğrenildi. Ahmet Davutoğlu konusunda ise ‘'Davutoğlu 2003'ten itibaren Başdanışman, Dışişleri Bakanı, Genel Başkan ve Başbakanlık görevleri üstlendi. Kendini yetiştirmiş, donanımlı, çalışkan bir kişi. Girdiği seçimde de yüzde 49 oy aldı. Tecrübesi daha fazla, güçlü bir siyasi figür” yorumunu yaptı.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 18:11