• BIST 109.200
 • Altın 153,755
 • Dolar 3,8233
 • Euro 4,5095

  GEKA doğrudan faaliyet desteğini açıkladı

  14.10.2011 10:28
  Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 13 Ekim 2011 tarihinde bölgenin kalkınması için gerekli bilgi altyapısının oluşturulması ve bölgenin potansiyellerinin tespit edilerek gerekli verilerin üretilmesine katkıda b
  GEKA doğrudan faaliyet desteğini açıkladı
  GEKA doğrudan faaliyet desteğini açıkladı GEKA doğrudan faaliyet desteğini açıkladı GEKA doğrudan faaliyet desteğini açıkladı

   

  Doğrudan Faaliyet Desteği’nin diğer destek türlerinden farklı ve özel bir yapıda olduğunun altını çizen GEKA Genel Sekreteri Mehmet AYDINER “Bölgede analiz yapmada gerekli olan bilgi ve verilerin üretilmesi adına hızlı, nitelikli ve sonuç odaklı bir programı paydaşlarımıza sunmuş bulunuyoruz” dedi. Ayrıca Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Valilikler, Kaymakamlıklar, Kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri, yerel yönetimler, birlikler, üniversiteler, odalar, borsalar, araştırma enstitüleri, vakıflar ve derneklerin uygun başvuru sahibi olabildiğini ve Ajans tarafından belirlenen destek tutarları çerçevesinde faaliyet tekliflerinin yüzde 100’ünü hibe olarak alabileceklerini belirtti.
  Faaliyet teklifleri için Ajans tarafından sağlanan desteğin asgari 20 bin TL, azami 75 bin TL arasında olacağını ve faaliyet bütçelerinin en az yüzde 25, en fazla ise yüzde 100’ ünün Ajans tarafından hibe olarak verileceğini açıklayan Aydıner, Doğrudan Faaliyet Desteği önceliklerinin kapsayıcı ve doğru kullanıldığında birçok yatırım için gerekli bilgi altyapısını sağlayıcı nitelikte olduğundan bahsetti. Ajanstan yapılan hatırlatmada faaliyet tekliflerinin Ajansa teslim edildiği tarihten itibaren 1 hafta içerisinde değerlendirmeye alınıp Yönetim Kurulunun onayına sunulduğu ve faaliyet teklifi sahiplerinin, başvurularını 10.01.2012 tarihine kadar yapabilecekleri belirtildi. Faaliyet tekliflerinin hızlı bir değerlendirme sürecinden geçtiğine ve sonuçlandırıldığına vurgu yapan ajans yetkilileri 650 bin  TL olan toplam destek miktarının son başvuru tarihi tamamlanmadan tükenmesi durumunda ise başvuru alımlarının kapatılacağı konusunda tüm paydaşları uyardı.
  GEKA Genel Sekreteri AYDINER, Doğrudan Faaliyet Desteğinin amacının kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılması, bölge ekonomisinin önündeki engellerin kaldırılması, yenilikçilik ve rekabetçiliğin artırılması ve kalkınmaya ivme kazandıracak stratejik eylemlerin başlatılması için bölgenin potansiyellerinin tespit edilmesine katkı sağlamak olduğunu bu amaç doğrultusunda GEKA tarafından 3 ana başlık belirlediklerini (Bölgedeki kültürel değerlerin, sektörlerin ve üretilen ürünlerin envanter çalışmaları, Yatırım kararlarına yön verecek verilerin oluşturulması ve analizleri, Çevrenin korunmasına, doğal kaynakların etkin kullanımına ve enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik araştırmalar) başvuru sahiplerinin faaliyet tekliflerini mutlaka bu üç öncelikten birisi ile doğrudan ilişkilendirmek zorunda olduklarını belirtti.
  Açıklamasını “Kalkınmada bilgi üretiminin rolü günümüzde giderek önem kazanıyor. Bu farkındalıkla Güney Ege Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği ile bölge kurumlarını bilgi üretmeye davet ediyor” diye noktalayan Mehmet Aydıner,   açıklanan faaliyet desteğinin bölgemize ve ülkemize hayırlı olması dileklerini iletti.
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim