Yeni değeri Elon Musk’ın ödediğinin yarısından bile az Yeni değeri Elon Musk’ın ödediğinin yarısından bile az
Everspace 2, iki yıl önce erken erişim versiyonu ile çıkış yapmıştı. Bu yana geliştirme sürecinde olan oyun, artık tam sürümü ile çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun yapımcısı olan Rockfish Games, Everspace 2 tam sürümünün beklenen çıkış tarihini açıkladı. Detaylara bakalım.

Everspace 2'nin piyasaya sürülme tarihi nihayet belirlendi. 6 Nisan 2023'te, oyun Steam, GOG ve Microsoft Store üzerinden PC için tam sürüm olarak piyasaya sunulacak. Oyunun lansmanına yaklaşıldığında, fiyatı da erken erişim dönemindeki 40 dolar etiketten 50 dolara yükseltilecek. Oyunun ülkemizde şu anda 67 TL'den satıldığını hatırlatalım.

Rockfish Games, 6 Nisan'daki PC lansmanından sonra PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerin yazın henüz belli olmayan tarihte piyasaya sürecek. Aynı zamanda tamamen optimize edilmiş bir Steam Deck versiyonu da yayınlanacak. Ayrıca yapımcı, Everspace 2'nin daha önce duyurulan PS4 ve Xbox One sürümlerinin iptal edildiğini açıkladı.

"Space shooter" sınıfındaki Everspace 2, uzay temalı bir keşif ve RPG oyunu  olarak biliniyor. Oyunun resmi sitesindeki açıklama şu şekilde:

"EVERSPACE™ 2, derin keşiflere, tonlarca loot'a ve klasik RPG elementlerine sahip hızlı bir tek oyunculu uzay oyunudur. Tüm insan olma yolculuğunuz sırasında sırlar ve tehlikelerle dolu, elle yapılmış bir açık dünyada heyecan verici bir hikaye deneyimi yaşayın."

Ayrıca oyunun çıkış tarihini belirten hikaye anlatım fragmanı da yayınladı: