banner158

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

Haziran ayında enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte emekli maaşlara da yüzde 5 zam yapılmıştı. Bunun üzerine milyonlarca memur emeklisi ve ailesi 2019 yılı emekli maaş farkının ne zaman yatırılacağını araştırmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli maaş farkının ödeneceği tarihi açıkladı. Peki 2019 emekli maaş farkları ne kadar olacak? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak? Ayrıntılar haberimizde...

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?


 

Milyonlarca memur emeklisi ve ailesi, emekli maaş farkının ne zaman yatırılacağını araştırıyor. Haziran ayında enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte emekli maaşlara da yüzde 5 zam yapılmıştı. Haberin ardından milyonlarca vatandaşın gözü kulağı maaş farkının ne zaman yatacağın çevrildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamasıyla tarih netleşti. İşte detaylar... 

KAÇ EMEKLİ MAAŞ FARKI OLACAK?

2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı ödenecek. Bakan Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon kişiye, toplamda yaklaşık 500 milyon lira tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti. Bu kapsamda aylık almakta olanlara banka ve PTT şubelerince 25 Temmuz 2019 tarihinde farkları ödenecek. 

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI HANGİ TARİHTE YATACAK?

Bakan Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları 26 Temmuz’a kadar, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Temmuz'da zamlı ödenecek" ifadesini kullandı. 

 
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 07:58
banner192